ZUS odszkodowania tabela

ZUS odszkodowania tabela – sprawdź prawdopodobną kwotę należnego odszkodowania, ile uzyskasz, gdy skorzystać z pomocy fachowców i prawników, bezpłatne porady, szybki kontakt, wiele wygranych spraw. ZUS odszkodowanie tabela – odszkodowanie należy się każdemu poszkodowanemu, sprawdź!

Jeśli jesteś poszkodowanym w wypadku pamiętaj, że należy ci się odszkodowanie wypłacane z polisy OC sprawcy wypadku. Do zadośćuczynienia ma prawo każdy, kto poniósł uszczerbek na zdrowiu lub odniósł poważne obrażenia. To ważne, by zdobyć fundusze na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji, które nie są tanie. Jeśli obawiamy się konfrontacji z dużą firmą ubezpieczeniową, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy zabiorą głos w twojej sprawie. Ich profesjonalizm i sztab ludzi pomogą ci wyegzekwować należną gotówkę. A na czym polega proces odzyskania ubezpieczenia?

Jest ono oparte na wniosku, który składamy do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupioną polisę OC miał sprawca wypadku. Do dokumentu najlepiej jest dołączyć paragony za leki, rozliczenia dojazdu do i od lekarza, zaznaczając również okresy pobytu w szpitalu i u lekarzy specjalistów. Warto mieć również zeznania świadków wypadku oraz opinię funkcjonariuszy policji. Dlaczego to takie ważne? Od tego bowiem może zależeć kwota wypłaty odszkodowania. Im więcej dokumentów, tym większa szansa na wyższą gotówkę. To jednak nie jedyne kryterium, na podstawie którego szacuje się wysokość wypłaty odszkodowania. Istotna jest również tabela, którą kierują się lekarze orzecznicy ZUS, a także wewnętrzne tabele stosowane w agencjach ubezpieczeniowych. Stanowią one podstawę do określenia procentowego uszczerbku na zdrowiu. Wiele firm specjalizujących się w odzyskiwaniu odszkodowań ma na swoich stronach internetowych aplikację, która pozwoli na samodzielne szacunkowe określenie kwoty, jakiej można się spodziewać od ubezpieczyciela. Pamiętajmy jednak, że jest to jedynie kwota prognozowana, która może być zarówno niższa jak i wyższa od tej wypłaconej.

Odzyskaj odszkodowanie w kilka chwil

W przypadku chęci odzyskania odszkodowania dobrze jest oddać się w ręce specjalistów, gdyż tylko w ten sposób będziemy pewni, że nie pokonani zostaniemy przez ubezpieczyciela, chcącego zrobić wszystko, by wypłacić poszkodowanemu jak najmniej. W przypadku skorzystania z fachowej pomocy zobligowani będziemy do zapłaty prowizji, ale dopiero wówczas, gdy nasza sprawa zostanie rozstrzygnięta na naszą korzyść. I nieistotne jest, czy negocjacje zakończą się ugodą czy wyrok będzie musiał wydać sąd – klient nie ponosi w tym wypadku żadnych opłat, a przegrana sprawa nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji. To sposób na otrzymanie zadośćuczynienia, które – o czym należy pamiętać – należ się każdemu poszkodowanemu w wypadku.

About Author: zlec