Zaniżone odszkodowanie OC

Masz już dosyć ciągłej walki ze swoim ubezpieczycielem? Zaniżone odszkodowanie OC to już nie problem. Sprawdź jak sobie radzić z nierzetelnością. Sprawiedliwość jest po Twojej stronie. Skorzystaj ze swoich praw. Zaniżone odszkodowania OC już Cie nie dotyczą.

Po kolizji należy zgłosić się do swojego ubezpieczyciela. Na obecnym rynku trudno jest o uczciwego ubezpieczyciela. Większość jest takich którzy zaniżają odszkodowanie. Pierwszą sprawą są części do samochodu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup fabrycznie nowych części jednak one są bardzo drogie. Dlatego zakład ubezpieczeń najczęściej robi kosztorys uwzględniając używane części samochodowe, aby było dużo taniej. Drugą kluczową sprawą jest robocizna. Posiadanie części to połowa sukcesu, trzeba je jeszcze odpowiednio zamontować. Ubezpieczyciele koszt naprawy bardzo często uwzględniają tak że odbiega on w znacznym stopniu od realiów. Nie uwzględniają kosztorysu jaki wystawił warsztat samochodowy. Takie postawienie sprawy przez zakład ubezpieczeń sprawia że coraz więcej osób się buntuje i kieruje sprawy do sądu. Jednak obecnie weszły nowe ustawy dzięki którym tylko dzięki porozumieniu z prawnikiem dowiesz się na co możesz liczyć od swojego ubezpieczyciela.

Na mocy ustawy ustanowionej w krakowskim sądzie, ubezpieczyciel musi wypłacić na koszt poszkodowanego około jedenastu tysięcy złotych. Należy również pamiętać o tym że jeżeli kierowca życzy sobie oryginalnych części do swojego samochodu zakup ich nie może wiązać się z obniżeniem wypłacenia kwoty odszkodowania. Każdy kierowca musi liczyć się z tym że w warsztacie będzie musiał zamówić kosztorys. Cena takiego kosztorysu to od stu pięćdziesięciu do dwustu złoty. Takie dodatkowe koszty musi również pokryć zakład ubezpieczeń. Pamiętaj o jednej złotej zasadzie aby części które zostały wymienione były takie same które uległy zniszczeniu w stłuczce. W innym wypadku ubezpieczyciel może posiadać obiekcje do pokrycia kosztów zakupu nowych. Ubezpieczenie jest wypłacane w takiej sumie jaką ubezpieczyciel uzna za stosowne, zależy to od gabarytu wypadku.

About Author: zlec