Jak wybrać ubezpieczenie górskie?

Wysokie świadczenia dla każdego. Atrakcyjne ubezpieczenie górskie na ferie, wakacje i święta. Szybka pomoc i wypłata świadczeń. Ranking najlepszych ubezpieczycieli górskich. Jedziesz na urlop? Wykup ubezpieczenie i poczuj się bezpiecznie w obcym mieście.

Wybierając się w góry należy mieć na uwadze, że większość odwiedzanych miejsc nie jest dostępna dla karetek, dlatego transport ofiar wypadków wymaga pomocy śmigłowca. Zwykle koszty takiej akcji pokrywa firma ubezpieczeniowa, jednak w niektórych krajach koszty zarówno akcji ratunkowej jak i transportu do Polski nie są pokrywane przez standardowe ubezpieczenie NFZ – stąd potrzeba wykupienia przed wyjazdem specjalnego ubezpieczenia.

Pakiet ubezpieczeń

Powinniśmy zorientować się, czy ubezpieczenia które wybraliśmy obejmują zwrot kosztów za skorzystanie z każdego rodzaju opieki medycznej.

Koszty leczenia za granicą – to ubezpieczenie zapewnia zwrot kosztów za wizytę u lekarza, badania, zabiegi, operacje, zakup leków i hospitalizację. Należy pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe pokrywają koszty tylko do wysokości sumy ubezpieczenia, dlatego wybierając polisę należy zwrócić na to uwagę.

  • Koszty transportu – ubezpieczenie zapewnia zwrot kosztów za transport: z miejsca wypadku do szpitala, ze szpitala do miejsca pobytu, z miejsca pobytu do kraju. Możliwy jest również zwrot kosztów transportu i noclegów osoby towarzyszącej.
  • Koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego – firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty akcji poszukiwawczej i ratowniczej od chwili zaginięcia do momentu umieszczenia rannego w szpitalu. Również w tym przypadku należy pamiętać, że pokrywane są koszty tylko do ustalonej wysokości sumy ubezpieczenia.
  • NNW – zwrot kosztów za doznane uszczerbki na zdrowiu, obejmuje również śmierć ubezpieczonego. Wysokość odszkodowania zależna jest od sumy ubezpieczenia.
  • OC – zwrot kosztów za szkody wyrządzone osobom trzecim – firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty związane z odszkodowaniem, zarówno straty materialne, jak i leczenie, i rehabilitację.
  • Assistance – ubezpieczenie gwarantuje całodobową pomoc centrum alarmowego; otrzymamy informacje o najbliższym gabinecie lekarskim lub zostanie nam zorganizowana pomoc na miejscu.

Warunki ubezpieczenia

Należy pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe ma prawo do odmowy wypłaty odszkodowania, jeśli wypadek miał miejsca na skutek celowanego złamania przepisów, np. wyjścia samowolnie poza szlak turystyczny.

About Author: p.w.