Wszystko o ubezpieczeniu ochronnym na życie.

Jako rodzice, mężowie i żony, martwimy się o nasze dzieci i rodzinę. Pragniemy zapewnić im poczucie bezpieczeństwa i stabilną przyszłość. Tylko wtedy możemy spokojnie odetchnąć i nie martwić się co przyniesie przyszłość. Często pierwszym krokiem do osiągnięcia tego stanu jest wykupienie ubezpieczenia na życie. Jeśli nie wiemy jaką polisę powinniśmy wybrać, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem ochronnym.

Co to jest ubezpieczenie ochronne?

Ubezpieczenie ochronne pozwala nam zabezpieczyć przyszłość naszych bliskich. W razie naszej śmierci osoba, która zostanie wskazana w polisie otrzyma świadczenie pieniężne. Suma ta będzie równa tej, która została wskazana w umowie ubezpieczenia. Osobą upoważnioną do wypłaty odszkodowania może być każdy: żona, mąż, dziecko lub ktoś dla nas ważny. Ponadto jeśli zaciągnęliśmy kredyt na mieszkanie lub dom, jeśli będziemy posiadali polisę ochronną, nasza rodzina nie będzie musiała martwić się spłatą tego długu. Sumę ubezpieczenia określamy my  sami i mamy możliwość jej zmiany. Warto także wiedzieć, że ubezpieczenie ochronne dzieli się na dwie grupy:

  • ubezpieczenie ochronne terminowe na życie
  • ubezpieczenie ochronne na całe życie

Kiedy powinniśmy kupić ochronne ubezpieczenie na życie?

Nigdy nie mamy pewności co może się wydarzyć i jak będzie wyglądać życie naszych bliskich kiedy odejdziemy. Na pewno nie chcielibyśmy by im czegoś zabrakło. Ubezpieczenie ochronne niesie za sobą wiele korzyści dlatego warto się nad nim zastanowić. Przede wszystkim zapewniamy sobie komfort psychiczny i spokojną przyszłość. Nie będziemy musieli więcej martwić się o najważniejsze w naszym życiu osoby.  Kupno polisy rozważyć powinny przede wszystkim osoby, które bardzo często wyjeżdżają lub ich praca wiąże się z ogromnym ryzykiem. Może zdarzyć się również sytuacja, w której jesteśmy jedynymi żywicielami  i nasze odejście stanowiłoby znaczne obniżenie budżetu rodziny. Ponadto w dzisiejszych czasach mnóstwo osób zaciąga kredyty i na pewno nie chcielibyśmy obciążać nimi naszych bliskich.

O czym pamiętać przy wyborze ubezpieczenia ochronnego na życie?

W sytuacji, gdy już zdecydujemy się na kupno polisy ubezpieczenia ochronnego, powinniśmy pamiętać o kilku bardzo istotnych sprawach. Przede wszystkim zapoznajmy się z Ogólnym Warunkami Umowy. Sprawdźmy jaką ochronę daje ubezpieczenie i które zdarzenia upoważniają do wypłaty odszkodowania. Dowiedzmy się czy będziemy mieli możliwość dokonania ewentualnych zmian w jego zakresie. Zapytaj także agenta o dodatkowe umowy, które mogą wzmocnić wybraną przez nas ochronę.

Składki

Wiemy już, że mamy możliwość zmiany sumy ubezpieczenia. Jednak to nie wszystko. Możemy również wprowadzić kilka poprawek co do składek na ubezpieczenie ochronne. Oczywiście naszym obowiązkiem jest płacenie ich w terminie do czasu naszego przejścia na emeryturę. Co do ich wysokości to wszystko zależy od wieku, płci, zawodu jaki wykonujemy, sposobu życia czy stanu zdrowia. Należy również pamiętać, że zaraz po podpisaniu umowy ubezpieczenia zostaną nam potrącone koszty związane z jej zawarciem.

About Author: MG