Ważne ubezpieczenie samochodu

Pełny zakres odpowiedzialności, możliwość zakupu polisy online. Tanie ubezpieczenie dostosowane do potrzeb klienta. Poczucie wysokiego bezpieczeństwa, gwarancja terminowej wypłaty świadczenia, fachowa pomoc przy wypadku i awarii pojazdu.

Ubezpieczenie na samochód nowy

Jeżeli kupiliśmy nowy samochód z salonu musimy go ubezpieczyć najpóźniej ostatniego dnia przed rejestracją pojazdu. Samochód bez ważnego ubezpieczenia OC nie ma prawa uczestniczyć wraz z innymi pojazdami w ruchu drogowym. Jeżeli kierowca postanowiłby uczestniczyć w ruchu drogowym bez ważnego ubezpieczenia OC, to grozi mu kara grzywny w wysokości około 5 tysięcy złotych. Składka ubezpieczenia nowego samochodu może być początkowo dość duża, gdyż jego wartość rynkowa jest wysoka. Jednak niektóre zakłady ubezpieczeniowe oferują różne korzystne zniżki.

Ubezpieczenie samochodów używanych

Jeżeli jesteśmy nowymi posiadaczami używanego auta to jest duża możliwość, że auto posiada wciąż ubezpieczenie zakupione przez poprzedniego właściciela. Chyba, że ten zgłosił sprzedaż samochodu i chce się ubiegać o chociaż częściowy zwrot składki. Często jednak przy sprzedaży używanego samochodu jest wciąż ważne ubezpieczenie OC, które zapewne jest uwzględniane w cenie pojazdu.

W sytuacji, gdy ubezpieczenie poprzedniego posiadacza samochodu jest naszym zdaniem niekorzystne, możemy z niego zrezygnować i poszukać ubezpieczenia odpowiadającego naszym potrzebom. Jeśli jednak jesteśmy zadowoleni z ubezpieczenia zakupionego przez poprzedniego właściciela to możemy poczekać z kupnem nowego ubezpieczenia do końca okresu ubezpieczeniowego.

About Author: p.w.