UNIQA

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA należy do spółki Grupy UNIQA Austria. Jest to jedna z wiodących grup ubezpieczeniowych działających na terenie Europie Środkowej. Grupa zatrudnia w sumie ponad 19 500 pracowników oraz agentów. Obsługuje ponad 7,1 milionów klientów, którzy zawarli ponad 14,7 milionami umów ubezpieczeniowych. Produkty i usługi Grupa oferuje w sprzedaży za pośrednictwem różnych kanałów dystrybucji, m.in. drogą direct – sprzedając swoje usługi przez internet i telefon.

Screenshot of www.uniqa.pl

UNIQA prowadzi aktywną sprzedaż ubezpieczeń ze wszystkich grup, jest liderem na rynku zarówno ubezpieczeń osobowych, jak i jednym z największych ubezpieczycieli majątkowych w Austrii.

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA na polskim rynku istnieje od 1990 r. Początkowo spółka funkcjonowała pod nazwą ZUiR POLONIA SA. W 2001 r. większość akcji zakupione zostały przez austriacki holding ubezpieczeniowy UNIQA Group Austria. W 2003 r. spółka zmieniła nazwę na UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA.

Oferta UNIQA TU S.A. kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych i podmiotów gospodarczych, instytucji. Jest ujęta w 8 grupach, które odzwierciedlać mają najważniejsze potrzeby związane z poczuciem bezpieczeństwa.

Pakiety ubezpieczeń oferowanych przez UNIQA:

  1. Dom i Szczęście – czyli ubezpieczenie mieszkania/domu
  2. Podróż i Radość – ubezpieczenie podróży zagranicznej, a także kosztów leczenia, czy bagażu podróżnego
  3. Auto i Przestrzeń – to ubezpieczenia komunikacyjne, np. OC, Autocasco, Zielona Karta itp.
  4. Zdrowie i Harmonia – bogaty pakiet ubezpieczeń zdrowotnych
  5. Wypadek i Przezorność – ubezpieczenie NNW: grupowe, indywidualne, zbiorowe, szkolne i wiele innych
  6. Gospodarstwo rolne i Zbiory – to m.in. OC rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego itp.
  7. Prawo i Pomoc – ubezpieczenie ochrony prawnej
  8. Firma i Planowanie – to ubezpieczenie mienia od ognia, kradzieży i wielu innych
About Author: p.w.