Ubezpieczenie na wakacje (turystyczne)

Najlepsze ubezpieczenie na wakacje – ranking online. Tania polisa turystyczna dla podróżujących. Ranking najlepszych ofert ubezpieczeń poróżnych. Szybka wypłata świadczeń. Nieskie składki dla każdego. Krótkoterminowe polisy na wakacje.

Zapewne każdy z nas, gdy pomyśli o wakacjach to kojarzą mu się ze słońcem, plażą, wypoczynkiem, no i generalnie beztroską. Beztroska jest bardzo złym podejściem, jeśli chodzi o wakacje, gdyż jest okres, w którym zdarza się najwięcej dolegliwości zdrowotnych czy nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli wypoczywamy za granicą i będziemy zmuszeni podjąć tam leczenie, bez ubezpieczenia będą to kolosalne sumy – nawet kilkanaście tysięcy euro.

Karta EKUZ

Karta EKUZ jest to inaczej: ubezpieczenie kosztów leczenia w państwach Unii Europejskiej. Pod względem turystyczno – ubezpieczeniowym, przystąpienie Polski do Unii Europejskiej bardzo ułatwiła sprawę w razie konieczności skorzystania z usług medycznych, podczas pobytu za granicą (ale w państwie należącym do Unii Europejskiej bądź do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu).

Karta ta ma wygląd niebieskiego kartonika, jednak ten niepozorny wygląd oszczędza posiadaczom czasu, na wyjaśnienie tego, czy są uprawnieni do korzystania z medycznych świadczeń. Dlatego, jeżeli jesteśmy w stanie posiadania karty EKUZ, pamiętajmy, aby mieć ją zawsze ze sobą.

Ubezpieczenie wakacyjne – najlepsza polisa turystyczna

Jak już wiemy karta EKUZ zapewnia ochronę jedynie w krajach UE oraz należących do EFTA. Nasuwa się pytanie: co jeżeli chcemy odwiedzić inny kraj? Odpowiedź jest prosta – należy wykupić polisę turystyczną. Polisa ta jest uzupełnieniem do karty EKUZ.

W ramach polisy turystycznej możemy liczyć na wsparcie podczas konieczności transportu chorego z powrotem do naszego kraju. Ubezpieczyciel w takim wypadku organizuje oraz pokrywa wydatki związane właśnie z tym transportem.

Leczenie stomatologiczne

Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu ubezpieczony ma możliwość skorzystania w razie potrzeby z pomocy stomatologicznej. Jest jednak ważna uwaga – ubezpieczyciel nie pokryje kosztów leczenia zęba, który był już wcześniej leczony. Dentysta, do którego się zgłosimy w sytuacji stanu zapalnego, może jedynie podleczyć naszego zęba oraz uśmierzyć ból.

About Author: p.w.