Ubezpieczenie samochodu firmowego

Poczuj się bezpiecznie dzieki polisie samochodowej. Bogata oferta ubezpieczeniowa. Najniższa cena, najlepsze warunki. Zabezpiecz firmowe auto przez wypadkiem. Najlepsze ubezpieczenie w zasięgu Twojej ręki. Złóż wniosek online, a świadczenia trafią do Ciebie bardzo szybko.

Samochód firmowy

Jako samochód firmowy uznać można pojazd, który jest użytkowany zarobkowo, bądź pojazd, którym jeżdżą pracownicy firmy, nie tylko właściciel lub pojazd, który w dowodzie rejestracyjnym w miejscu posiadacza pojazdu ma wpisaną nazwę firmy.

Składka

W przypadku małych, kilku osobowych firm składka jest wyliczana w oparciu o dane konkretnego kierowcy. Natomiast jeśli chodzi o duże firmy, tu nie można zastosować takiej metody. W dużych firmach jest większa rotacja pracowników i nie można określić, kto będzie kierowcą przez cały okres ubezpieczenia.

Przeważnie duże firmy posiadają wiele samochodów firmowych. Jest to tak zwana flota samochodów służbowych. W tym przypadku składka liczona jest zupełnie inaczej. Stawka jest uśredniana i wynosi tyle samo dla każdego z pojazdów. Ubezpieczyciel składkę oszacowuje na podstawie przeciętnych kryteriów.

Na co zwracać uwagę przy zakupie

Jeśli chcemy wybrać najlepsze ubezpieczenie i w miarę możliwości najtańsze, powinniśmy zwracać uwagę na następujące kwestie. Po pierwsze, jeżeli nasze samochody są w leasingu to leasingodawca przeważnie nakłada obowiązek na ubezpieczenie AC w pełnym zakresie jednorazową płatnością.

Po drugie, jeżeli samochody firmowe są niezbędne w naszej firmie na co dzień, powinniśmy zadbać o to, aby ubezpieczyciel zaoferował nam auto zastępcze w razie konieczności. Po trzecie jeżeli samochody firmowe poruszają się po całym naszym kraju bądź po Europie, powinniśmy zwróć uwagę na zakres ubezpieczenia, sprawdzić limity kilometrowe lub kwotowe.

About Author: p.w.