Ubezpieczenie samochodu ciężarowego

Pełna ochrona samochodu ciężarowego. Szeroki wachlarz zabezpieczenia tirów. Najtańsze ubezpieczenie, bezpieczeństwo na drodze. Kierowco wykup dodatkową polisę i czuj się pewnie. Korzystne warunki, profesjonalna obsługa, sprawna i szybka obsługa.

Jaki pojazd jest uznawany z samochód ciężarowy?

Auta posiadające ciężar powyżej 3,5 ton oraz ma możliwość przewozu do 9 osób, to auta osobowe. Natomiast pojazd, który uznawany jest za samochód ciężarowy posiada nośność przekraczającą 500kg. Inaczej nazywany jest autem z homologacją producenta.

Rodzaje ubezpieczeń samochodów ciężarowych

Z samochodami ciężarowymi jest podobnie jak z samochodami osobowymi. Nigdy nie wiemy, co nam się przytrafi na drodze. Dlatego warto pomyśleć o pełnej ochronie, a nie tylko podstawowej. Gdyż jeżeli dojdzie do szkody, na którą nie byliśmy ubezpieczeni to będziemy zobowiązani do pokrycia szkody. Często to się wiąże z dość dużymi kosztami.

Aby mieć pełną ochronę należy się ubezpieczyć każdym z tych ubezpieczeń: ubezpieczenie OC ciężarowe, ubezpieczenie AC ciężarowe, ubezpieczenie NNW ciężarowe, ubezpieczenie samochodu ciężarowego.

Ubezpieczenie OC ciężarowe

Każdy posiadacz zarejestrowanego samochodu ciężarowego w Polsce musi obowiązkowo ubezpieczyć się ubezpieczeniem OC. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, głównie ze względu na zakres ochrony, jaki oferuje. Ubezpieczenie OC zapewnia ochronę w przypadku szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego innym osobom.

About Author: p.w.