Ubezpieczenie przyczepy

Dopasowanie do potrzeb klienta, cena na każdą kieszeń, doświadczona kadra, rzetelna obsługa, atrakcyjne zniżki, najlepsza oferta na rynku, najlepsi fachowcy, najkorzystniejsze warunki, gwarancja odszkodowania, gwarancja zadowolenia.

Zakres ubezpieczenia

Istnieje dużo różnych rodzajów przyczepek. Każda z nich powinna być ubezpieczona ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej. Należy pamiętać, że nie w każdym przypadku ubezpieczenie OC będzie ważne.

Sytuacje, w których ubezpieczenie OC nie jest przydatne to między innymi sytuacja, gdy przyczepka jest złączona z pojazdem – samochodem lub sytuacja, kiedy przyczepka odłączyła się od samochodu i wciąż się toczy. W takich sytuacjach szkoda będzie pokrywana nie z ubezpieczenia przyczepki, lecz z ubezpieczenia OC samochodu.

Zaś sytuacje, w których ubezpieczenie OC jest przydatne to między innymi sytuacja, gdy przyczepka nie jest połączona z samochodem lub sytuacja, gdy przyczepka rozłączyła się od samochodu i się nie toczy.

Grzywny

Ubezpieczenie przyczepki nie jest drogą sprawą, ale wciąż nie wszyscy posiadacze przyczepy o nim pamiętają. Należy pamiętać o przeglądzie stanu technicznego przyczepki. Jeżeli nastąpiła by rutynowa kontrola drogowa bądź kolizja, to brak ważnego przeglądu OC może doprowadzić do poważnych wydatków związanych z opłaceniem grzywny.

Zniżki

Każdy posiadacz przyczepy z pewnością zastanawia się, czy zniżki jakie wypracował sobie przy ubezpieczeniu samochodu mogą przejść na ubezpieczenie przyczepy. Otóż mogą. Dlatego jeżeli zostały ci przyznane zniżki za bezszkodową jazdę lub za przedłużenie umowy możesz je spokojnie przenieść na ubezpieczenie przyczepy, by płacić mniejsze składki.

About Author: p.w.