Ubezpieczenie oc motoroweru

Oferta starannie dobierana do każdego klienta. Wysokie zniżki dla bezpiecznych kierowców. Poczucie bezpieczeństwa z polisą OC. Minimalizacja ryzyka, atrakcyjne warunki cenowe. Tanie ubezpieczenie OC dla nowych i używanych motorowerów. Sprawdź, czy Twoja polisa jest jeszcze ważna.

Ubezpieczenie oc na motorower

Każdy posiadacz pojazdów mechanicznych, czy to samochodu, samochodu ciężarowego czy motoroweru musi mieć ważne ubezpieczenie OC. Bez ubezpieczenia OC żaden z pojazdów, w tym motorower nie ma prawa uczestniczyć w ruchu drogowym. Ubezpieczenie OC jest zatem nazywane jako jedyne obowiązkowe ubezpieczenie.

Ubezpieczenie oc na motorower jest dużo tańsze niż na pozostałe pojazdy, między innymi dlatego, że jest motorower jest jednośladem. Jeżeli nie posiadamy ważnego ubezpieczenia oc na motorower, a zostaniemy poddani rutynowej kontroli drogowej, otrzymamy karę grzywny wynoszącą nawet do 500zł.

Składka ubezpieczenia na motorower

Jeżeli odkupiliśmy motorower od innej osoby, wówczas ubezpieczenia zakupione przez poprzedniego właściciela przechodzi automatycznie na nas. Koniec okresu ubezpieczenia wypada na dzień, w którym kończy się ubezpieczenie zakupione przez poprzedniego posiadacza motoroweru.

W dniu, w którym kończy się ubezpieczenie motoroweru, zakład ubezpieczeń może automatycznie przedłużyć ubezpieczenie. Jednak składka będzie obliczona od nowa, pod względem nowego właściciela, który może posiadać różne zniżki lub wręcz odwrotnie. Oczywiście jeżeli znaleźliśmy lepszą ofertę możemy zrezygnować i wykupić inne ubezpieczenie.

Zakres ubezpieczenia

Podstawowy zakres ubezpieczenia oc na motorower można rozszerzyć o dodatkową ochronę. Zatem nasz motorower może być objęty ochroną przed: kolizją, kradzieżą, wandalizmem, szkodami wyrządzonymi przez nieubezpieczonych kierowców.

Samo zaś ubezpieczenie oc motoroweru chroni nas przed skutkami (finansowymi) szkód, które wyrządziliśmy nieumyślnie osobom trzecim.

Ile kosztuje polisa OC dla motoreweru?

Wielu kierowców korzystających ze skuterów czy motorowerów unikają wykupienia polisy OC. Motywem kierującym jest myśl, iż jest to ubezpieczenie drogie . Nic bardziej mylnego. Polisy OC dla motorowerów w porównaniu do OC aut są wyjątkowo tanie. Ubezpieczenie OC motoroweru dla przeciętnego kierowcy nie posiadającego zniżek nie przekracza nawet 100 zł. W odniesieniu do naszego bezpieczeństwa i komfortu jazdy jest to zdecydowanie niewielka kwota. Nie warto ryzykować i narażać się na finansowe konsekwencje w sytuacji kolizji lub wypadku. Za brak ważnej polisy OC możemy uzyskać karę grzywny w wysokości nawet 500 zł. Aby niepotrzebnie nie narażać się na takie konsekwencje finansowe lepiej opłacić składkę, która obowiązuje przez cały rok.

About Author: p.w.