Ubezpieczenie oc krótkoterminowe

Ubezpieczenie na określony czas dla każdego. Najniższa cena polis OC bez ukrytych kosztów. Najlepsze ubezpieczenie z pełną ochroną. Oferta dostosowana do potrzeb klienta, indywidualne podejście, bezpieczeństwo na drodze. Skorzystaj z kalkulatora online.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest jednym z podstawowych, ale i obowiązkowych ubezpieczeń każdego pojazdu, który pojawia się w ruchu drogowym. Ubezpieczenie to należy zakupić najpóźniej ostatniego dnia przed rejestracją pojazdu. Bez ważnego ubezpieczenia OC w razie rutynowej kontroli drogowej, możemy dostać karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

Umowa ubezpieczenia OC

Umowa ubezpieczenia OC jest najczęściej podpisywana na okres jednego roku, a jeżeli umowa nie zostanie zakończona wypowiedzeniem ubezpieczonego to sama automatycznie się przedłuża. Istnieją jednak różne sytuacje, w których umowę można podpisać na okres krótszy niż 12 miesięcy.

Ubezpieczenie krótkoterminowe

Ubezpieczenie OC krótkoterminowe mogą zawrzeć między innymi podmioty gospodarcze, które zajmują się kupnem i sprzedażą samochodów. Umowę krótkoterminową mogą podpisać osoby, które mają zarejestrowane samochód na okres czasowy i posiadają tak zwane pozwolenie czasowe. Ubezpieczenie krótkoterminowe może być zakupione także dla pojazdów wolnobieżnych, z wyjątkiem tych pojazdów, które należą do rolników i służą do wykonywania ich działalności rolniczej. Jeżeli posiadamy pojazd historyczny możemy go również ubezpieczyć ubezpieczeniem OC krótkoterminowym, na okres nie krótszy niż 3 miesiące.

About Author: p.w.