Ubezpieczenie oc dla firmy

Poczucie bezpieczeństwa w trakcie pracy, bogata oferta, szeroki wachlarz ochrony. Możliwość poszerzenia oferty o usługi dodatkowe, minimum formalności. Najniższa cena, ubezpieczenie warte uwagi. Zabezpiecz swoją przyszłość z ubezpieczeniami OC dla firm. Wysokie świadczenia, niskie składki.

Samochód firmowy

Jako samochód firmowy uznać można pojazd, który jest użytkowany zarobkowo, bądź pojazd, którym jeżdżą pracownicy firmy, nie tylko właściciel lub pojazd, który w dowodzie rejestracyjnym w miejscu posiadacza pojazdu ma wpisaną nazwę firmy.

Na co zwracać uwagę przy zakupie

Jeśli chcemy wybrać najlepsze ubezpieczenie i w miarę możliwości najtańsze, powinniśmy zwracać uwagę na następujące kwestie. Po pierwsze, jeżeli nasze samochody są w leasingu to leasingodawca przeważnie nakłada obowiązek na ubezpieczenie AC w pełnym zakresie jednorazową płatnością.

Po drugie, jeżeli samochody firmowe są niezbędne w naszej firmie na co dzień, powinniśmy zadbać o to, aby ubezpieczyciel zaoferował nam auto zastępcze w razie konieczności. Po trzecie jeżeli samochody firmowe poruszają się po całym naszym kraju bądź po Europie, powinniśmy zwróć uwagę na zakres ubezpieczenia, sprawdzić limity kilometrowe lub kwotowe.

Składka

W przypadku małych, kilku osobowych firm składka jest wyliczana w oparciu o dane konkretnego kierowcy. Natomiast jeśli chodzi o duże firmy, tu nie można zastosować takiej metody. W dużych firmach jest większa rotacja pracowników i nie można określić, kto będzie kierowcą przez cały okres ubezpieczenia.

Przeważnie duże firmy posiadają wiele samochodów firmowych. Jest to tak zwana flota samochodów służbowych. W tym przypadku składka liczona jest zupełnie inaczej. Stawka jest uśredniana i wynosi tyle samo dla każdego z pojazdów. Ubezpieczyciel składkę oszacowuje na podstawie przeciętnych kryteriów.

About Author: p.w.