Ubezpieczenie motocykla online

Ubezpieczenie OC. Atrakcyjne zniżki. Indywidualne podejście do klienta. Pakiet Assistance. Bezpieczeństwo na drodze. Ubezpieczenie NNW. Brak skomplikowanych formalności. Zniżki przy zakupie ubezpieczenia online.

Obowiązek ubezpieczenia

Każdy motocyklista ma obowiązek wykupić ubezpieczenie OC, które gwarantuje pomoc w trudnych sytuacjach na drodze. W ramach ubezpieczenia klient może liczyć na szybką pomoc w razie konieczności, dostępną przez całą dobę, transport pojazdu do warsztatu, pomoc w wymianie opony oraz zapewnienie pojazdu zastępczego do 3 dni, w razie kradzieży lub wypadku.

Ze względu na obowiązek ubezpieczenia, standardowy pakiet u każdego z ubezpieczycieli obejmuje podobny zakres ochrony – dlatego podstawowym kryterium wyboru polisy jest cena.

Rozszerzone pakiety

Aby zwiększyć poczucie własnego bezpieczeństwa, klient może zdecydować się na poszerzenie zakresu ubezpieczenia o polisę Auto Assistance, w ramach której otrzyma on pomoc w większości krajów europejskich, holowanie do odległości 100 km, dostarczenie paliwa oraz zapewnienie pojazdu zastępczego lub noclegu w razie kradzieży czy wypadku.

Istnieje również możliwość zakupienia ubezpieczenia NNW, które chroni zarówno motocyklistę i pasażerów zapewniając zwrot środków leczenia w przypadku wypadku na drodze.

Oferty ubezpieczenia online można łatwo i szybko znaleźć oraz porównać w Internecie – samo wyliczenia składki zajmuje niespełna 5 minut. Można liczyć na dodatkowe zniżki dzięki zakupowi online – nawet do 15% wysokości ubezpieczenia. Należy dokładnie prześledzić oferty ubezpieczycieli, ponieważ rozpiętość cenowa, ukazana na przykładzie ofert różnych towarzystw w jednym mieście może sięgać nawet 500zł.

Kiedy mamy prawo do odszkodowania?

Prawo do uzyskania odszkodowania w ramach polisy OC mamy wówczas, gdy jesteśmy uczestnikami wypadku bądź kolizji, jednak pod jednym warunkiem- to my jesteśmy poszkodowani. Tylko kierowca motocykla, który doznał szkód materialnych jak i niematerialnych nie z własnej winy ma prawo wystąpić o odszkodowanie. Tuż po wypadku w toku postępowania policja ustala, kto ponosi winę za spowodowanie wypadku. Osoba poszkodowana a pełne prawo by wystąpić do sprawcy o stosowną rekompensatę szkód. Odszkodowanie wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe w którym sprawca zakupił polisę OC motocykla.

About Author: p.w.