Ubezpieczenie laptopa

Dla firm, dla osób prywatnych, najkorzystniejsze ubezpieczenie, gwarancja pokrycia kosztów przez ubezpieczyciela, najniższa składka, najtańsze ubezpieczenie, minimum formalności, pewne ubezpieczenie, ochrona przed nieszczęśliwymi wypadkami, najlepsze warunki.

Ubezpieczenie laptopa

Laptopa, czyli przenośny sprzęt elektroniczny ubezpieczyć może zarówno osoba prywatna jak i firma. W przypadku firmy, laptop jest ubezpieczany w ramach ubezpieczenia majątkowego, które zabezpiecza sprzęt oraz wyposażenie danej firmy. W przypadku osoby fizycznej jest podobnie. Laptop zabezpieczany jest w ramach ubezpieczenia majątkowego. Ubezpieczenie majątkowe daje właśnie możliwość ubezpieczenia laptopa.

Zakres ubezpieczenia

Ochrona ubezpieczeniowa sprzętu przenośnego może być zawierana przez osobę fizyczną w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania. Laptop wtedy zaliczany jest do ruchomego wyposażenia mieszkania lub domu. Zaś jego ubezpieczenie będzie go chroniło przed skutkami powodzi bądź pożaru, w wyniku którego został on zniszczony.

Jeżeli dojdzie do kradzieży laptopa w miejscu, które objęte jest ubezpieczeniem to ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania. Natomiast jeżeli ubezpieczający ubezpieczy swojego laptopa jako podręczne mienie ruchome, wówczas ochrona ubezpieczenia będzie funkcjonować również poza domem/mieszkaniem. Warto pomyśleć o takim ubezpieczeniu, gdy chcemy objąć ochroną laptopa przed kradzieżą na terenie całego kraju.

About Author: p.w.