Ubezpieczenie kosztów ratownictwa

Bezpieczny wypoczynek a nieprzewidziane sytuacje – zabezpiecz się ubezpieczeniem kosztów ratownictwa. Jak uniknąć dodatkowych wydatków? Zwrot kosztów ratownictwa dzięki jednej polisie. Ubezpiecz się na każdy przypadek. Ranking najlepszych ofert ubezpieczeniowych.

Wypoczynek nad wodą lub w górach niezależnie od pory roku zachęca do uprawiania różnego rodzaju sportów. Wiele z nich może się wiązać z ryzykiem nagłych wypadków, powodowanych czynnikami zewnętrznymi lub niedyspozycją zdrowotną. Żeglarstwo czy wspinaczka górka należą do tego typu aktywności; ponadto łączy je cecha, która może być zachęcająca, ale również zgubna dla nas – można je uprawiać samotnie.

Nawet najlepiej przygotowane osoby muszą liczyć się z nieprzewidywalnymi sytuacjami, kiedy będą musieli wezwać na pomoc służby ratownicze. W Polsce koszty przeprowadzenia takich akcji pokrywane są z budżetu państwa, jednak za granicą jest to ogromny wydatek, który może znacznie obciążyć nasze konto. Przykładowo, największe koszty wiążą się z zaangażowaniem helikoptera – ok. 13-17 tys. złoty.

Pomoc w czasie wypadku

Jeśli będąc za granicą zdarzy nam się sytuacja, w której będziemy potrzebowali natychmiastowej pomocy, zapewne łatwiej będzie skontaktować się z ubezpieczycielem i poprosić o wsparcie, aniżeli samemu skontaktować się z lokalnymi służbami ratowniczymi. Po przeprowadzonej akcji ratunkowej i odpowiednim udokumentowaniu całej sprawy, możemy liczyć na zwrot kosztów – dlatego warto zadbać o polisę, która zagwarantuje nam ich pokrycie. Jej koszt to zwykle kilkadziesiąt złoty, podczas gdy jej brak może kosztować kilka czy kilkanaście tysięcy euro. Należy pamiętać, że warunkiem koniecznym do uznania kosztów ratownictwa i otrzymania zwrotu jest prowadzenie akcji przez wyspecjalizowane służby ratownicze.

About Author: p.w.