Ubezpieczenie kabotażowe

Bezpieczny przewóz na terenie jednego państwa lub pomiędzy dwoma państwami, większość krajów Unii Europejskiej, dodatkowe ubezpieczenie, możliwość przewozu busami, indywidualne podejście do klienta, dobór oferty do indywidualnych potrzeb, atrakcyjne warunki cenowe, polscy przewoźnicy za granicą.

Czym jest kabotaż?

Kabotaż jest transportem dóbr bądź pasażerów pomiędzy dwoma punktami, na terenie danego kraju. Początkowo termin ten był wykorzystywany jedynie w żegludze morskiej, natomiast teraz jest terminem określający transport drogowy, lotniczy oraz kolejowy.

Wyróżniamy dwa rodzaje przewozów kabotażowych

Pierwszym rodzajem są przewozy kabotażowe w krajach Unii Europejskiej z wyjątkiem Niemiec. Ubezpieczenie w tym rodzaju przewozów kabotażowych obejmuje ochroną odpowiedzialność cywilną ubezpieczonych, która może wynikać z przewozu zarobkowego. Ochrona ubezpieczeniowa (odpowiedzialności cywilnej) musi być zgodna z przepisami kraju, na terenie którego odbywał się transport.

Drugim rodzajem są przewozy kabotażowe, w tym przypadku – na terenie Niemiec. W tym rodzaju przewozów kabotażowych ubezpieczenie obejmuje ochroną odpowiedzialności cywilnej, która wypływa z przewozów zarobkowych jedynie na terenie Niemiec. Ochrona odpowiedzialności cywilnej musi być zgodna z obowiązującym prawem, funkcjonującym na terenie Niemiec.

Od maja 2009 roku polscy przewoźnicy mogą świadczyć usługi przewozów kabotażowych, wtedy właśnie minął okres przejściowy.

About Author: p.w.