Ubezpieczenie dla dziecka

Szybkie i bezpieczne ubezpieczenie dla Twojego dziecka. Możliwość zakupu online. Fachowa opieka, 100% bezpieczeństwa. Szeroki zakres ochrony.

Jednym z najpopularniejszych ubezpieczeń wśród dzieci i młodzieży jest szkolne bądź studenckie ubezpieczenie NNW. Często rodzice czy też sami studenci decydują się na taką polisę i zawierają umowę w szkole lub na uczelni, gdyż jest to po prostu sposób tani i łatwy.

Ubezpieczenie dla dziecka, nie tylko dla maluchów

Ubezpieczenie NNW wychowanków szkoły jest najczęściej zawierane jako ubezpieczenie grupowe, wtedy ubezpiecza szkoła lub uczelnia. Polisa ta jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkolnych, ale nie tylko. Może ona chronić także studentów uczących się dziennie, wieczorowo oraz zaocznie, a także personel pracujący w danej instytucji. Polisa może obowiązywać w przedszkolach, szkołach podstawowych, średnich, wyższych i specjalnych, jak również w innych zakładach dla młodzieży i dzieci.

Jakie korzyści płyną z polisy dla dzieci?

Jak w większości polis, także tutaj mamy możliwość dostosowania umowy pod względem zakresu ochrony, wysokości sumy ubezpieczenia i świadczeń dodatkowych do potrzeb ubezpieczanych osób i możliwości finansowych ubezpieczającego. Wypłacone świadczenia to dla poszkodowanego wsparcie finansowe w nieszczęściu, które go dotknęło. Przez to mamy pewność, że możemy czuć się bezpiecznie. Większość firm oferuje dodatkowe usługi, z których mamy możliwość skorzystać. Jest to wsparcie w trudnych chwilach – pomoc medyczna, rehabilitacje, pomoc pielęgnacyjna, pomoc psychologa oraz usługi informacyjne dla nauczycieli. Kolejny duży plus takiego ubezpieczenia to pokrycie kosztów lekcji prywatnych dla uczniów szkół, którzy nie mogą chodzić do szkoły dłużej niż wyznaczony okres, np. 10 dni.

Przedmiot oraz zakres ubezpieczenia

Przedmiotem takiego ubezpieczenia są, jak sama nazwa wskazuje, następstwa nieszczęśliwych wypadków. Nieszczęśliwy wypadek oznacza zdarzenie, które zostało wywołane przyczyną zewnętrzną, na skutek której ubezpieczony doznał uszkodzenia ciała, uszczerbku na zdrowiu lub zmarł. Polisa obejmuje wypadki, które zdarzyły się w instytucji, do której ubezpieczony uczęszcza lub w której pracuje, w drodze do niej, a nawet w życiu prywatnym (czasami też na koloniach/obozach). Najczęściej ochrona obowiązuje na terenie naszego kraju, przez 24h, jednakże mamy możliwość nieznacznie zwiększyć składkę, dzięki czemu rozszerzymy ochronę na inne kraje.

Zakres ubezpieczenia może obejmować: określone w umowie urazy, oparzenia i odmrożenia, złamania, trwałe inwalidztwo, wstrząśnienie mózgu, rany oraz śmierć. Często zdarza się także, że polisa obejmuje również zawał serca, udar mózgu, krwotok. Takie ubezpieczenie jest zawarte w sposób przemyślany i daje nam możliwość komfortu oraz bezpieczeństwa finansowego. Jest ono potrzebne w dzisiejszych czasach i warto z niego skorzystać.

About Author: p.w.