Ubezpieczenia w turystyce

Najlepsze ubezpieczenia dla Ciebie i Twoich bliskich. Najrzetelniejszy ubezpieczyciel na rynku – ranking online. Najatrakcyjniejsze ceny, gwarancja wypłaty świadczeń, sprawna obsługa. Skorzystaj z kalkulatora online i wylicz składkę własnego ubezpieczenia.

Rodzaje

Jeżeli chodzi o turystykę to ze względu na podmiot można wyróżnić dwa rodzaje ubezpieczeń: ubezpieczenia turystów i ubezpieczenia organizatorów. Wyróżniamy także dobrowolne i obligatoryjne. Towarzystwa turystyczne mają obowiązek ubezpieczać swoich klientów ubezpieczeniem OC i NNW.

Z punktu widzenia turysty najważniejszymi ubezpieczeniami są: ubezpieczenie NNW, kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie rzeczy osobistych, ubezpieczenie OC, autocasco.

Jeżeli chodzi o biuro turystyczne powinno ono posiadać minimum jedno z następujących ubezpieczeń: polisa ubezpieczeniowa odpowiedzialności cywilnej na rzecz klientów, gwarancja ubezpieczeniowa, gwarancja bankowa.

Kogo mogą dotyczyć ubezpieczenia w turystyce?

Otóż ubezpieczenia w turystyce mogą dotyczyć samego podróżnego i osób, z którymi podróżuje. Dotyczyć może także pojazdu, którym podróżny się przemieszcza. A także ubezpieczyć można bagaż podróżnego. Wszystko to można umieścić w jednej – komleksowej polisie, która zapewni pełen komfort podczas podróży.

Umowa

Ubezpieczenie zawiera się na podstawie umowy. Każda ze stron posiada dwa jednobrzmiące egzemplarze. Do umowy dodane powinny być warunki uczestnictwa i określona wysokość ewentualnego odszkodowania.

About Author: p.w.