Ubezpieczenia komunikacyjne – najważniejsze informacje

Promocje na ubezpieczenia komunikacyjne. Sprawdź jaką polise warto kupić. Specjalne zniżki, minimum formalności, pełna ochrona. Ubezpieczenie komunikacyjne gwarantuje wypłatę świadczenia i gwarancję zadowolenia. Skorzystaj z rankingu polis komunikacyjnych już dziś za darmo.

Do kogo jest skierowane ubezpieczenie?

Ubezpieczenia komunikacyjne skierowane są do wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych, do których zaliczyć możemy samochód osobowy, motocykl, samochód ciężarowy itp. Ubezpieczenia komunikacyjne dotyczą ruchu zarówno krajowego jak i międzynarodowego.

Ubezpieczenie komunikacyjne OC

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych wyróżniamy obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu, czyli ubezpieczenie OC. Posiadacze pojazdów mechanicznych bez ważnego ubezpieczenia OC nie mają prawa uczestniczyć w ruchu drogowym. Osoby, które postanowią jednak uczestniczyć, w razie rutynowej kontroli drogowej mogą zostać ukarani karą grzywny wynoszącą nawet kilka tysięcy złotych.

Ubezpieczenie OC gwarantuje pokrycie szkód, które wyrządziliśmy innym uczestnikom ruchu, w przypadku nieprzewidzianego i niechcianego zdarzenia. Ubezpieczenie OC jest podstawowym ubezpieczeniem, które naturalnie można rozszerzać o ubezpieczenia dodatkowe, zapewniając sobie pełną ochronę i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem (i nie tylko).

Podział ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenie komunikacyjne można rozważać w ujęciu szerokim i wąskim. W ujęciu wąskim wyróżnić możemy następujące ubezpieczenia: ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC, usługę assistance, a także ubezpieczenie NNW. Zaś w ujęciu szerokim wyróżniamy wszystkie te ubezpieczenia, które wymienione zostały w ujęciu wąskim, a dodatkowo wyróżnić możemy także ubezpieczenia transportowe.

About Author: p.w.