Szukasz ubezpieczenie wycieczki? Musisz to przeczytać

Wycieczki mogą być szkolne, autokarowe jak i za granicę. Jednak nie ważne jaka jest forma wycieczki, ważne jest to by była ona ubezpieczona. Nigdy nie wiemy, co nam się przytrafi podczas wycieczki. Warto się ubezpieczyć przed wyjazdem niż w trakcie wycieczki martwić się o koszty finansowe związane z między innymi leczeniem.

Wycieczka szkolna

Jeżeli nasze dziecko wyrusza na szkolną wycieczkę, chcemy by było bezpieczne. O bezpieczeństwo zadbać może przede wszystkim fakt zakupienia ubezpieczenia. Najważniejszym ubezpieczeniem, które może zadbać o losy dziecka w przypadku wypadku jest ubezpieczenie NNW – od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

Jak działa ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW gwarantuje wysokość całej sumy ubezpieczenia, w sytuacji, gdyby ubezpieczony zmarł. Gdyby jednak nastąpił trwały uszczerbek na zdrowiu to wypłata świadczenia byłaby w stosunku: procent uszczerbku do procenta sumy ubezpieczenia. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku doszłoby do konieczności zakupu protezy i środków pomocniczych, to ubezpieczenie to gwarantuje wypłatę świadczenia w wysokości np. 10% sumy ubezpieczenia (może być więcej lub mniej, w zależności od oferty ubezpieczenia).

Pozostałe wycieczki

Wycieczki autokarowe i za granicę również są obejmowane ochroną ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Nie jest to jedynie najpopularniejsze ubezpieczenia, ale także najbardziej przydatne, gdyż obejmuje swoją ochroną takie sytuacje, które najczęściej wydarzają się podczas wycieczek.

About Author: p.w.