Sprawdź jak odpowiednio wybrać ubezpieczenie jachtu

Najlepsze ubezpieczenie jachtów dostępne online. Zabezpiecz swoje mienie od następst nieszczęśliwych wypadków. Wykup ubezpieczenie OC i AC. Ochrona jachtu przed kradzieżą i włamaniem. Ranking najlepszych ofert polis ubezpieczeniowych dla jachtów.

W Polsce występuje bardzo ograniczona konkurencja, jeśli chodzi o możliwość ubezpieczenia jachtu. Mimo to pojawia się pytanie: jak odpowiednio ubezpieczyć jacht? Jaką ofertę wybrać dla siebie? Jedna firma przeważnie nie ogranicza się do jednego pakietu ubezpieczeniowego. Towarzystwa ubezpieczenia mają różny zakres opcji ubezpieczeniowych w ramach różnych ofert, a co za tym idzie, również i różny poziom cen.

Podstawowy i rozszerzony zakres polisy ubezpieczeniowej jachtu

W niektórych firmach istnieje kompleksowa usługa ubezpieczeniowa, obejmująca OC, casco, NNW uwzględniające koszty leczenia, rzeczy osobiste załogi oraz koszty transportu do kraju. Natomiast w innych towarzystwach ubezpieczeniowych można dowolnie dobierać opcje polisy. Pamiętajmy, że każdy potrzebuje czego innego, czyli każdy armator musi dopasować zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb. W przypadku żeglugi śródlądowej po Wiśle będzie to inna oferta niż na przykład podczas rejsu na polskich wodach terytorialnych po Bałtyku. Podstawowy zakres ubezpieczenia obejmuje rekompensatę strat poniesionych w wyniku pożaru lub skutków zniszczeń powstałych wskutek niekorzystnych warunków pogodowych, typu deszcz lub grad.

Dodatkowo firma zwróci nam pieniądze w momencie zatopienia naszego jachtu, sytuacji, gdy osiądzie on na mieliźnie czy zderzenia się z inną żaglówką. Bywa, że firmy proponują klientom rozszerzony pakiet, w skład którego wchodzą: kradzież sprzętu, zwrot kosztów z tytułu uszkodzenia silnika lub z powodu transportu. Jednak przed podpisaniem umowy, koniecznie zwróć uwagę na wykluczenia, jakie stosuje dana firma! Cena nie może stanowić jedynego kryterium twojego wyboru ubezpieczyciela.

Zasięg geograficzny ubezpieczenia

Określenie zasięgu geograficznego, na których jesteśmy objęci ubezpieczeniem, jest bardzo istotne. Przykładem może być zapis mówiący o tym, że ubezpieczenie obowiązuje tylko i wyłącznie na „terytorium RP”. Co ono oznacza? W tym przypadku to, że jeżeli przekroczymy np. granicę wód terytorialnych Polski na Bałtyku, za szkody tam poniesione ubezpieczyciel nie zwróci nam pieniędzy. Również przy opcji ubezpieczenia zdrowotnego, które pokrywa koszty leczenia poza granicami naszego kraju, zwróćmy na ten fakt uwagę, np. w rejsach do Stanów Zjednoczonych czy Kanady.

About Author: p.w.