SKANDIA

Skandia założona została w 1855 roku, swoje korzenie ma w Szwecji. Kojarzona jest z takimi wartościami jak solidność, stabilność oraz bezpieczeństwo. Na giełdę w Sztokholmie weszła już w 1863 roku, stając się tym samym najstarszą firmą notowaną tam nieprzerwanie do dziś.

Screenshot of www.skandia.pl

Choć siedziba firmy znajduje się w Szwecji, jedynie jedna trzecia z ogólnej liczby 7 600 pracowników jest tam zatrudniona – prawie 90% działalności firmy prowadzone jest poza terytorium tego państwa. 150 lat doświadczenia na rynku ubezpieczeń pozwala Skandii na efektywne łączenie głębokiej wiedzy na temat rynków finansowych z odważną wizją przyszłości. Na polskim rynku ubezpieczeniowym Skandia funkcjonuje od ponad 15 lat.

W lutym 2006 roku nastąpiło wejście Skandii w struktury Grupy Old Mutual. Pozwoliło to firmie na stworzenie dla swoich klientów dodatkowych możliwości wynikających z doświadczeń obu tych międzynarodowych grup. Skandia oferuje swoim klientom wyjątkowe możliwości w zakresie długoterminowego planowania finansowego, a jej partnerzy to specjalistyczne firmy świadczące usługi doradztwa inwestycyjnego i zarządzania aktywami.

Rozwiązania oferowane przez Skandię są dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości klienta. Zapewniony jest dostęp do efektywnych usług zarządzania kapitałem. Partnerami firmy są specjalistyczne firmy świadczące usługi doradztwa inwestycyjnego oraz zarządzania aktywami. Od początku działalności w Polsce Skandia zdobyła zaufanie ponad 100 tysięcy klientów.
Wieloletnia obecność na rynku polskich ubezpieczeń zaowocowała licznymi osiągnięciami i nagrodami, np.:

  1. 1 miejsce w kategorii ubezpieczeń na życie, który został opublikowany przez Rzeczpospolitą.
  2. Wyróżnienie Gazety Bankowej za prowadzenie otwartej komunikacji z rynkiem 2010.
  3. Laureat konkursu „Mama w pracy” w roku 2013.
  4. Certyfikat oraz Godło Użyteczn@ strona dla strony internetowej firmy.
  5. Znak Jakości KidZone – certyfikat przyznawany firmom oferującym najwyższej klasy produkty i usługi przyjazne dzieciom.
About Author: p.w.