PZU przywraca pamięć

Screenshot of media.pzu.pl

Połączone siły PZU oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zaowocowały przygotowaniem aplikacji na smartfony ,,Pamięć Miasta”. Jest to zbiór 324 miejsc w stolicy związanych z Powstaniem Warszawskim, opisanych i uwiecznionych na zdjęciach, czasami także porównanych z archiwalnymi fotografiami przedstawiającymi przykładowo ulicę w 1944 roku. Aktorka Sonia Bohosiewicz użyczyła swojego głosu do audiodeskrypcji 30 punktów na aplikacyjnej mapie.

Projekt jest próbą przypomnienia o pomnikach walczącej w sierpniu 1944 roku Warszawy, a przy okazji, edukuje kolejne pokolenia za pomocą nowoczesnych urządzeń. Aplikacja działa na systemie Windows, a także Mac OS, Android i iOS. Technologia Adobe Integrated Runtime umożliwiła szeroką dostępność aplikacji, działającej na większości smartfonów na polskim rynku. Z myślą o turystach, ,,Pamięć Miasta” została przygotowana w polskiej oraz angielskiej wersji językowej (,,Warsaw Uprising Remembered”).

Miejsca ważne dla Powstania Warszawskiego oraz sposoby ich upamiętnienia są teraz skatalogowane i szeroko dostępne. Według Jana Ołdakowskiego, dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, aplikacja jest przeznaczona dla każdego, kto mimo małej ilości czasu chce poznać historię polskiej stolicy. Rzecznik prasowy PZU Michał Witkowski liczy, że projekt przyciągnie młodych odbiorców. Grupa ubezpieczeniowa, która była także mecenasem 70. rocznicy wybuchu zbrojnego oporu, od dłuższego czasu angażuje się w ochronę dziedzictwa naszego narodu.

About Author: p.w.