Prudential Polska

Marka Prudential to ponad 160-letnia historia. Firma założona została w 1848 roku w Londynie. Początkowo sprzedawała tzw. ubezpieczenia przemysłowe, skierowane dla klasy robotniczej.

Screenshot of www.prudential.pl

Grupa Prudential w Polsce działa od 1927 r. jako dwie spółki – Towarzystwa Ubezpieczeń „Przezorność” oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential – angielskiej spółki ubezpieczeń. Firma swoją siedzibę miała w sławnym budynku Prudential, który przez lata był symbolem nowoczesnej Warszawy.

Gdy wybuchła II wojna światowa, cały majątek firmy został przejęty przez Rzeszę. Archiwa zniszczono podczas Powstania Warszawskiego. Po zakończeniu wojny, w nowym ustroju, dalsza działalność firmy w Polsce była uniemożliwiona – mimo to, Prudential wypłacał świadczenia zgłaszającym się rodzinom klientów. W 2013 roku Grupa Prudential ponownie pojawiła się na polskim rynku.

Jedną z najbardziej znanych polis ubezpieczeniowych oferowanych przez Prudential jest: Premiopolisa Start w Życie – jest to ubezpieczenie na życie dziecka, oferujący również plan oszczędzania na przyszłość dziecka. Będą to pieniądze na start w dorosłe życie – pieniądze na studia, samochód czy wkład na mieszkanie. Polisa posiada gwarancję kapitału, oznacza to, że zawierając umowę klient ustala minimalną kwotę, którą dziecko otrzyma w określonym przez klienta czasie. Co roku oraz na koniec okresu ubezpieczenia klient ma możliwość uzyskania premii – są to dodatkowe kwoty powiększające wartość oszczędności dla dziecka. Premiopolisa gwarantuje dziecku ubezpieczenie na życie i ochronę na wypadek poważnego zachorowania.

Życie i zdrowie klienta może być również objęte ubezpieczeniem. Wpłaty na ubezpieczeniowe nie obciążają budżetu domowego – minimalna wysokość wpłaty na ubezpieczenie gwarantujące realizację planów dziecka to 125 zł miesięcznie, a minimalny okres oszczędzania wynosi 10 lat.

About Author: p.w.