Proama

Proama to marka należąca do polskiego oddziału Groupama SA. Firma ta działa na europejskim rynku ubezpieczeń od ponad 100 lat. Dziś Proama to część międzynarodowej Grupy Generali.

Screenshot of www.proama.pl

Grupa ta powstała w roku 1831. Od początku swojej działalności drogę rozwoju skierowała na międzynarodowe rynki. Grupa Generali działa w ponad 60 krajach, zatrudnia 80 tysięcy pracowników, posiadając bazę 65 milionów klientów na całym świecie i sprzedaje swoje produkty poprzez sieć 82 tysięcy profesjonalistów. Zarządza ona aktywami, których wartość przekracza 400 mld euro. Grupa Generali to jedna z 50 największych firm na świecie. Jest największym ubezpieczycielem na życie w Europie i liderem w bezpośrednich kanałach sprzedaży. To największa firma ubezpieczeniowa we Włoszech i drugą w Niemczech i Francji.

Proama została zarejestrowana w Polsce 28.03.2011. Budowa jej struktur i rozpoczęcie działalności trwało 6 miesięcy – od kwietnia do października 2011. 03.11.2011 Proama sprzedała swoją pierwszą polisę, a 29.01.2012 rozpoczęła działalność komercyjną. Decyzja o przejęciu Proamy przez Generali podjęta została 23.07.2012.

Według Dziennika Ubezpieczeniowego Proama jest najszybciej rozwijającą się firmą ubezpieczeniową w Polsce. Na koniec 2013 roku ubezpieczała ponad 660 tys. klientów.

Proama proponuje swoim klientom Osobistego Doradcę oraz zniżkę bonus. Zazwyczaj jest ona w wysokości 70% dla bezpiecznych i bezszkodowych kierowców. Produkty ubezpieczyciela dostępne są w opcji direct – przez Internet i telefon. Proama oferuje ubezpieczenia OC i AC oraz ubezpieczenia mieszkaniowe. Proama zatrudnia ponad 400 specjalistów w Polsce. Współpracuje z prawie 12 tysiącami pracowników w ponad 1200 agencji.

Firma zdobyła w trakcie swojej działalności kilka nagród:

  • Ranking Gazety Bankowej przyznał Proamie nagrodę „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2013”. Proama została liderem w następujących kategoriach, dotyczących likwidacji szkód, jest to: najkrótszy średni czas wypłaty świadczenia; najkrótszy średni czas między decyzją o przyznaniu świadczenia a wypłatą świadczenia; najwyższy wolumen składki przypadający na 1 skargę do Rzecznika Ubezpieczonych; najmniej spraw sądowych.
  • Tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi 2014” zdobyty w VII edycji Polskiego Programu Jakość Obsługi.
About Author: p.w.