Poznaj rodzaje ubezpieczenia kredytów

Poczucie bezpieczeństwa z ubezpieczeniem kredytów. Dobór oferty do indywidualnych potrzeb zainteresowanego. Komfort zawieranych transakcji z polisą kredytową. Oszczędność czasu i zbędnych formalności, zróżnicowane zakres ubezpieczenia. Dobierz najlepsze ubepzieczenie kredytów – ranking online.

Korzyści wynikające z zakupy ubezpieczenia

Ubezpieczenia kredytów łączą w sobie dwie usługi finansowe – usługę bankową oraz usługę kredytową. Dla banku jest to zabezpieczenie spłaty kredytu, z kolei klient zamiast poręczyciela może posłużyć się umową ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie kredytu zwykle jest wymagane przez bank, nie jest to jednak obowiązek klienta, ponieważ nie zostało to określone przepisem ustawy. Jakkolwiek, jest to usługa godna uwagi, ponieważ dzięki ubezpieczeniu nie będziemy zmuszeni przedstawiać innych form zabezpieczeń spłaty kredytu.

Rodzaje ubezpieczeń kredytu

Najczęściej spotykane ubezpieczenia kredytu to: ubezpieczenie na wypadek śmierci, trwałego inwalidztwa, niezdolności do pracy lub jej utraty, pomostowe oraz nieruchomości(przy kredytach hipotecznych). Ważną kwestią przy podjęciu decyzji o ubezpieczeniu kredytu jest stan zdrowia kredytobiorcy; niektóre towarzystwa zastrzegają wyłączenia od umowy w stosunku do osób, które chorowały przez zawarciem umowy. Należy pamiętać, że ubezpieczyciel ma prawo wystąpić o udostępnienie dokumentacji medycznej do placówek medycznych.

Zakres ubezpieczenia

Nie istnieje standardowy zakres tego ubezpieczenia – bank proponuje umowę adekwatną do naszych potrzeb i preferencji. Tym samym umowa kształtuje zakres przypadków, gdy otrzymamy odpowiednie świadczenia oraz sytuacji, gdy pieniądze nie zostaną nad wypłacone. Od tego jak szeroki jest katalog sytuacji uwzględniających wypłatę zależy wysokość składki ubezpieczenia.

About Author: p.w.