Polisa oc ac – ubezpieczenia

Najszerszy zakres ochrony za najniższą cenę na rynku. Specjalnie dla Ciebie najkorzystniejsze warunki, możliwość zakupu polisy przez Internet. Tanie ubezpieczenia bez zbędnych formalności, szybko i łatwo online. Zapewnij sobie poczucie bezpieczeństwa na jezdni.

Zakres ochrony ubezpieczeń AC i OC

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem o charakterze obowiązkowym. Oczywiście do ubezpieczenia obowiązkowego można dokupić ubezpieczenie dobrowolne, jakim może być ubezpieczenie autocasco. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej odpowiedzialne jest za ochronę kierowcy przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonym innym osobom. Natomiast ubezpieczenie AC gwarantuje wypłatę odszkodowania w sytuacji, między innymi:

  • gdy ponosimy winę za uszkodzenie pojazdu,
  • gdy inni sprawcy ponoszą winę za uszkodzenie pojazdu,
  • gdy inne auto było sprawcą szkód na naszym pojeździe,
  • gdy pojazd uszkodzony został przez zdarzenia losowe (grad, powódź, pożar).

Wybór polisy AC i OC

Szukając odpowiedniej polisy OC nie musimy się skupiać na zakresie ubezpieczenia, gdyż ubezpieczenie to jest obowiązkowe i wszystkie firmy ubezpieczeniowe mają obowiązek sprzedawać ubezpieczenia OC posiadające taką samą ochronę. Podstawowe ubezpieczenie OC można poszerzyć kupując dodatkowe ubezpieczenie AC.

Przed przystąpieniem do wyboru autocasco należy zdobyć i przygotować informacje na temat ubezpieczenia oferowanego przez jak największą liczbę firm ubezpieczeniowych. Tylko w taki sposób mamy możliwość wybrać dla siebie najlepszą ofertę. W tak zwanych ogólnych warunkach ubezpieczenia danej firmy znajdziemy wiele odpowiedzi na nasze pytania. Dokument ten jest bardzo obszerny i przeczytanie wraz z przeanalizowaniem całego zajmuje dużo czasu, więc najlepiej by było, gdybyśmy zajęli się tym dużo wcześniej.

About Author: p.w.