Polisa inwestycyjna – warto się zabezpieczyć

Taka polisa inwestycyjna gwarantuje nam zwrot kosztów składek w przypadku różnych nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli zdecydujemy się na wykupienie polisy inwestycyjnej, pamiętajmy o okresie zwrotu, który powinien ważny minimum kilkanaście dni.

Produkty te dają nam możliwość dodatkowego zysku. Dodatkowo to rozwiązanie zapewnia szybkie “przemieszczenie się” naszych środków pieniężnych pomiędzy różnymi funduszami bez konieczności dodatkowego płacenia. To “przemieszczanie się” to nic innego jak transfery, które tak naprawdę nie wymagają żadnych formalności. W przypadku waluty polskiej, trwa to maksymalnie cztery dni, a w walucie obcej nawet siedem.

Wykupienie takiej polisy to świetny sposób na zapewnienie nam bezpiecznej przyszłości. Jak każdy produkt i ona posiada wady. Przede wszystkim podstawowym minusem jest fakt, że opłaty są dosyć wysokie. W pierwszych latach te sumy mogę wynosić naprawdę dużo. Lecz może warto zainwestować, aby później coś otrzymać. Wcześniej czy później nasze zyski wzrosną. Potrzeba jedynie trochę czasu.

Warto powiedzieć także o składkach. Można je płacić na dwa sposoby. Jednorazowo, czyli dużą sumę pieniędzy lub ratalnie, daną kwotę przez kilkanaście miesięcy. Jeśli już zdecydujemy się na wykupienie polisy inwestycyjnej, część środków pieniężnych warto ulokować w funduszach. Mamy tutaj zagwarantowaną stopę zwrotu. Coraz więcej Polaków decyduje się na wybór takiego rozwiązania. można powiedzieć, że coraz bardziej ta opcja staje się opłacalna. Takie ubezpieczenia inwestycyjne szczególnie się różnią od innych produktów. Przede wszystkim chronią one ubezpieczającego, jak i pozwalają dodatkowo zarobić. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje nam wiele różnych ciekawych ofert dotyczących polisy inwestycyjnej. 

About Author: p.w.