Polak mądry PRZED szkodą

Screenshot of www.mtu.pl

Moje Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. na oficjalnej stronie opublikowało zbiór najważniejszych zasad jakimi należy kierować się przed podróżą samochodem, a ponadto jak zabezpieczyć dom na czas naszej nieobecności.

Aby wyruszyć w podróż własnym autem należy przede wszystkim sprawdzić czy nasze badania techniczne nie utraciły ważności. Istotne rzeczy w każdy samochodzie to: dobrze wyposażona apteczka oraz gaśnica z aktualną datą ważności. Pamiętać należy, aby sprawdzić stan naszych opon, ważne jest by zimą poruszać się na zimowych oponach, natomiast latem na oponach letnich. Kolejna ważną rzeczą jest stan oświetlenia w pojeździe. W momencie trwania podróży, zadaniem kierowcy jest dopilnować, by każdy z pasażerów był przypięty pasami bezpieczeństwa. W szczególności należy mieć na uwadze odpowiednie przypięcie dziecka w foteliku. Przed wyruszeniem w podróż warto zapoznać się z prognozą pogody, zaś w trakcie podróży naszą jazdę należy dostosować do warunków pogodowych.

Wyruszając na wakacje własnym samochodem musimy pamiętać o tym, że na śwecie znajduje się wiele osób, które czekają tylko na to, aby bezmyślny kierowca pozostawił otwarte drzwi auta. Po zaparkowaniu i opuszczeniu samochodu należy upewnić się czy wszystkie okna są zamknięte. Nie wolno pod żadnym pozorem pozostawiać kluczyków stacyjce. Nie warto również zostawiać dokumentów czy też innych cennych przedmiotów takich jak np. klucze od domu. Należy zawsze uzbrajać alarm.

Kiedy z całą rodziną wybieramy się na wakacje nie możemy zapomnieć o tym, by zabezpieczyć dom przed ewentualnymi żywiołami czy innymi zdarzeniami losowymi. Jeśli nie chcemy by nasze mieszkanie uległo zalaniu warto pamiętać o zamykaniu okien przed wyjściem. Wychodząc powinniśmy wyłączyć wszystkie sprzęty AGD i zakręcić wszystkie krany. Trzeba również odłączyć wszystkie urządzenia elektryczne. Jeśli wybieramy się na dłuższy urlop w okresie zimowym powinniśmy pozostawić włączone ogrzewanie,aby woda w rurach nie zamarzła. Dodatkowym zabezpieczeniem może być zamontowanie czujków pożarowych. Mimo dokonania wszelkich zabezpieczeń warto jednak poprosić sąsiada o czujne oko nad naszym mieszkaniem.

Więcej informacji na ten temat znajduje się tu.

Źródło:http://www.mtu.pl/likwidacja-szkod/badz-madry-przed-szkoda

About Author: p.w.