Oszczędzaj na ubezpieczeniu floty w Gothaer

Screenshot of www.gothaer.pl

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że jego podstawowym obowiązkiem jest ubezpieczenie samochodu. Koszty z nim związane zależą od czynników takich jak szkodowość jazdy, czy nawet sposób korzystania z pojazdu. Aby kontrolować ten parametr, warto zaopatrzyć się w elektroniczny system monitoringu floty.

Jest ono dostępne w przedsiębiorstwie ubezpieczeniowym Gothaer, które wraz z firmą QS Group rozpoczęło prace nad programem PRACTIQS. Korzystające z niego osoby mają zapewnioną redukcję kosztów związanych z użytkowaniem samochodów oraz niższą składkę ubezpieczeniową. W programie znajduje się między innymi monitoring GPS, likwidacja szkód komunikacyjnych, pogwarancyjne usuwanie zniszczeń, kontrola nad zużyciem paliwa. Oznacza to oszczędności związane z eksploatacją floty. Badania pokazują, że w ciągu pół roku spadają one o 20%, na dodatek firma Gothaer TU S.A. zapewnia klientom do 20% rabatu na ubezpieczenie komunikacyjne.

PRACTIQS można uzyskać w formie mobilnej aplikacji. Znajduje się ona na oficjalnej stronie ubezpieczyciela oraz w innych sklepach oferujących tego typu aplikacje. Każda dbająca o flotę firma zainteresuje się także dodatkowymi pakietami do standardowej polisy OC, AC i NNW. Zawierają one między innymi usługę assistance ( we współpracy z Mondial Assistance) dla samochodów osobowych, dostawczych i autobusów. Flota może być zabezpieczona nawet na wypadek uszkodzenia szyb samochodowych.

About Author: p.w.