Odszkodowanie po wypadku samochodowym

Wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym. Szybkie rozpatrzenie wniosku bez zbędnych formalności i wizyt u ubezpieczyciela. Sprawdź jakie masz prawa. Wiesz na czym polegają odszkodowania po wypadkach samochodowych? Poznaj więcej informacji za darmo online.

Jesteś ofiarą wypadku? Masz uszkodzony samochód? Ucierpiało Twoje zdrowie lub zdrowie Twoich bliskich? Bezzwłocznie zgłoś się do ubezpieczyciela. Jest on zobowiązany pokryć szkody związane z uszkodzeniem samochodu. W przypadku uszczerbku na zdrowiu musi on pokryć koszty leczenia poszkodowanych. Musisz znać swoje prawa. Nie pozwól na to abyś stał się podwójną ofiarą przez swoją niewiedzę. Dowiedz się wszystkiego o odszkodowaniach.

Wypadki samochodowe to coraz częstszy problem w Polsce. Jeżeli my jeździmy zgodnie z przepisami i bezpiecznie nie możemy nigdy w stu procentach ufać innym kierowcom na drogach. Jazda pod wpływem alkoholu i brawura to podstawowe skutki wypadków. Jak ubiegać się o odszkodowanie po wypadku samochodowym. Przede wszystkim nie należy zaraz po wypadku naprawiać samochodu. Dla ubezpieczyciela ważny jest stan faktyczny samochodu. Absolutnie nie należy jeździć samochodem jeżeli zagraża to życiu i naszemu bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu innych. Wówczas naprawy są potrzebne aby bezpiecznie móc się poruszyć samochodem. Jednak przed wykonaniem takich napraw należy sfotografować faktyczny stan pojazdu po wypadku. Będzie to istotny dokument dla ubezpieczyciela. Jednak za drobne naprawy również chcemy uzyskać odszkodowanie. W takim wypadku należy zwrócić się o pomoc do Centrum Dochodzenia Odszkodowań oni zapoznają nas ze wszystkimi istotnymi procedurami.

Musimy jednak mieć pewne informacje które będziemy musieli przedstawić. Najlepiej jeżeli takie informacje będą udokumentowane. Przede wszystkim koszty jakie ponieśliśmy w związku z naprawą samochodu. Jeżeli była konieczność wynajmu samochodu zastępczego wówczas jaka była kwota jaką zapłaciliśmy za jego użytkowanie. Trzeba się liczyć również z tym że samochód powypadkowy jest mniej warty niż ten bezwypadkowy. Czyli musimy się zorientować ile straciliśmy na wartości samochodu. Po wypadku będziemy musieli wykonać badania techniczne pojazdu w którym będzie uwzględniony podatek VAT. Więc te wszystkie koszty również musimy odzyskać. Jeżeli straty są tylko w postaci zniszczonego samochodu, to nie są one takie wielkie. Gorzej jeżeli pod wpływem takiego wypadku dochodzi do uszczerbku na zdrowiu kierowcy bądź pasażerów lub do śmierci. W przypadku uszkodzenia zdrowia odszkodowanie musi obejmować koszty całkowitego leczenia poszkodowanych. Jeżeli znamy sprawcę wypadku połowę problemu mamy „z głowy”. Gorzej jest w sytuacji gdy sprawca uciekł z miejsca wypadku. Wówczas możemy liczyć na monitoring i świadków wypadku.

About Author: zlec