Odszkodowanie z polisy OC

Odszkodowanie z polisy OC od ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Wysokie odszkodowania z polis OC bez stresów i strat własnych czasu, sił i finansów. Pomoc z odszkodowaniem OC. Sprawdź jak pozyskać pieniądze. Rekompensata za wyrządzone szkody. Dodatkowa gotówka w ramach zadośćuczynienia.

Likwidacja szkód to nic innego, jak naprawianie uszkodzeń samochodu za pieniądze z ubezpieczenia. Na dodatek ubezpieczenia sprawcy, bo to jego polisa, obok naszego zarysowanego, czy wgniecionego auta, ucierpi najbardziej. Jeśli jesteś poszkodowany musisz wykonać kilka prostych kroków, by dostać odszkodowanie. Polisa OC naszego samochodu pozwoli nam naprawienie uszkodzeń za pieniądze z ubezpieczenia sprawcy.

Komunikacyjne OC jest obowiązkowym, a więc najpopularniejszym ubezpieczeniem w Polsce, ale wywalczenie odszkodowania zazwyczaj nie jest ani proste, ani szybkie. Naszą drogę do wypłaty pieniędzy blokuje wiele przeszkód natury formalnej. Ubezpieczyciele w ten sposób zabezpieczają się przed groźbą wyłudzenia pieniędzy z ubezpieczenia. Musimy zatem pamiętać o kilku zasadach i osobiście dopilnować, by likwidacja szkody nie dokonała się ze stratą dla właściciela auta.

Pamiętać należy, że w sprawie odszkodowania z polisy OC kontaktować należy się nie ze swoim ubezpieczycielem, a z ubezpieczycielem sprawcy. Dlatego rzeczą najważniejszą przy kolizji drogowej jest spisanie wszystkich danych sprawcy kolizji lub wypadku, a jeżeli wina nie jest jednoznaczna lub sprawca nie poczuwa się do winy – wezwanie policji.

Wypłata odszkodowania następuje nie wcześniej, niż po wizycie rzeczoznawcy danego ubezpieczyciela. Dlatego należy pamiętać, by nie dokonywać napraw zbyt wcześnie lub aby, jeżeli naprawy są konieczne, by móc wrócić do domu to trzeba bardzo dokładnie utrwalić stan samochodu przed dokonaniem napraw, na przykład tworząc dokumentację fotograficzną. Przy wizycie rzeczoznawcy trzeba mieć na uwadze, by zwrócić uwagę na wszystkie uszkodzenia powstałe na skutek wypadku, żebyśmy nie musieli płacić za swoje przeoczenie z własnej kieszeni.

About Author: zlec