Odszkodowanie z OC sprawcy

Odszkodowanie z OC sprawcy. Sprawdź czy Ci się należy zadośćuczynienie. Zostałeś poszkodowany w wypadku? Oszukano Cię? Zgłoś to już dziś i nie bądź bierny! Należy Ci się odszkodowanie. Zobacz na czym polegają odszkodowania z OC sprawcy. Wniosek przez Internet w kilka chwil.

Jeżeli jesteś ofiarą wypadku należy Ci się odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Musisz pamiętać o paru prostych krokach które musisz wykonać żebyś dostał takie ubezpieczenie. Nie ma potrzeby abyś nadwyrężał swoje ubezpieczenie jeżeli wypadek nie był z Twojej winy. Musisz w takim wypadku ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy.

Wypłata odszkodowania z oc sprawcy wypadku

Po wypadku samochodowym, w którym nie Ty byłeś jego sprawcą, aby odzyskać ubezpieczenie nie ze swojego ubezpieczenia należy skontaktować się z zakładem ubezpieczeniowym w którym polisę wykupuje sprawca wypadku. Po kontakcie z ubezpieczycielem należy podać kilka informacji. Przede wszystkim najważniejsze są dane poszkodowanego i sprawcy wypadku aby ubezpieczyciel mógł wypłacić należne odszkodowanie. Niekiedy zdarza się tak że sprawca wypadku nie chce przyznać się do jego spowodowania. Wówczas należy wezwać niezwłocznie policję która wypisze protokół z wypadku, w którym będzie napisane kto jest ewidentnym sprawcą wypadku. Później należy taką jednostkę policyjną zgłosić ubezpieczycielowi.

Następnym krokiem będzie umówienie się z rzeczoznawcą, który sporządzi całą dokumentację, wykona zdjęcia i oceni stan faktyczny samochodu. Należy powstrzymać się od wszelkich niepotrzebnych napraw, ewentualnie można ich dokonywać po spotkaniu z rzeczoznawcą i po zgłoszeniu do firmy ubezpieczającej. Po wszystkich tych czynnościach zostanie wysłany kosztorys. Sprawa jest prosta jeżeli chodzi o nowszy samochód, który posiada gwarancję. Wówczas należy pamiętać o tym że do kosztorysu muszą być wprowadzone tylko oryginalne części.

About Author: zlec