Odszkodowanie z NW

Odszkodowanie z NW w dobrej cenie i na najlepszych warunkach. Korzystna oferta, konkurencyjna cena składki, wysokie sumy wypłacane w bardzo krótkim czasie – odszkodowania z NW dla osób indywidualnych i grup. Najlepsze oferty dostępne dla każdego. Szybka wypłata świadczenia bez formalności.

Odszkodowanie NW jest rodzajem ubezpieczenia dobrowolnego, którego wykupienie nie jest konieczne, jednak przynosi ono wiele korzyści, dlatego warto z tej propozycji skorzystać.

Wyróżnia się grupowe odszkodowania NW, które obowiązuje dzieci i młodzież w czasie szkolnej wycieczki, ale również pasażerów i kierowcę pojazdów mechanicznych (autobusów, tramwajów, pociągów). Opłata za ochronę firmy ubezpieczeniowej wliczona jest najczęściej do ceny biletów czy w koszt wycieczki. Pracodawcy zatrudniający większą liczbę osób proponują swoim pracownikom grupowe ubezpieczenie NW, które ma często atrakcyjną cenę i bardzo dobre warunki umowy.

Każdy jednak może zdecydować się wykupić ubezpieczenie indywidualne. Taką propozycję ma w swojej ofercie niemal każde duże i liczące się towarzystwo ubezpieczeniowe. Cena takich polis jest różna, ale warto pamiętać, że im wyższa składka, tym więcej pieniędzy zostanie wypłacone w przypadku uszczerbku na zdrowiu.

Towarzystwa ubezpieczeniowe dzielą klientów na trzy grupy. W pierwszej z nich znajdują się dzieci i młodzież, w drugiej zaś osoby niezatrudnione lub wykonujące pracę biurową. Do trzeciej grupy – podwyższonego ryzyka – przypisuje się osoby pracujące fizycznie lub te, których praca lub hobby wiąże się z niebezpieczeństwem.

Odszkodowanie NNW

Uzyskanie odszkodowania NNW jest niezwykle proste, ogranicza się bowiem do wypełnienia wniosku (na specjalnym druku), który przekazujemy do towarzystwa ubezpieczeniowego. Należy w nim bardzo dokładnie opisać wypadek, w którym ucierpieliśmy i przedstawić zastosowane leczenie. Ubezpieczyciel czasem zechce poprosić swojego klienta o stawienie się przed komisją lekarską.

Uszczerbek na zdrowiu dobrze jest zgłosić jak najszybciej, by mieć pewność, że sprawa zostanie załatwiona w krótkim terminie. Ubezpieczyciel na wypłatę pieniędzy ma zazwyczaj 30 dni, choć zdarzają się terminy i dłuższe, i krótsze. Pamiętać również należy, że również i czas obowiązywania polisy może być dłuższy (np. 12 miesięcy) lub krótki (np. 14 dni urlopu).

Jeśli wydaje się nam, że suma zasądzona do wypłaty przez ubezpieczyciela jest za niska, mamy prawo ubiegać się o ponowne rozpatrzenie sprawy. Przedstawić wówczas należy jak najdokładniejszą historię leczenia wraz z wynikami badań czy rachunkami za leki oraz ewentualną rehabilitację.

About Author: zlec