Odpowiednie ubezpieczenie budowy

Tanie ubezpieczenia dla budowlańców. Szeroki zakres ochrony medycznej i assistance. Najlepsza polisa na budowie. Ranking ubezpieczeń budowy domu. Ubezpiecz swój majątek z polisą online. Niskie składki, wysokie świadczenia, mało formalności.

Praca na budowie to niezwykle niebezpieczne zajęcie – charakteryzuje ją wysoki wskaźnik wypadków przy pracy. Budowa oznacza również niezwykle wysokie koszty materiałów, robocizny, a także… czynników niespodziewanych takich jak grad, zalanie, huragan. Innym problemem są częste kradzieże sprzętu, materiałów… Może warto zastanowić się nad ubezpieczeniem budowy?

Ubezpieczenie domu w budowie

Towarzystwa ubezpieczeniowe dwoją się i troją, aby pozyskać dla siebie klientów, stąd nie dziwi ilość ofert skierowanych dla różnych odbiorców, różnych sytuacji. W ramach tych ofert, można znaleźć także oferty skierowane dla ubezpieczających budowę nieruchomości. Czy wybrać specjalną polisę czy ubezpieczyć w ramach standardowych ofert ubezpieczenia domu i mieszkania? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Przede wszystkim, przed zakupem i podpisaniem umowy zapoznaj się ze wszystkimi jej warunkami.

Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy?

Najmniejsze składki, jakie będziemy płacić ubezpieczeniodawcy, nie może stanowić jedynego kryterium podjęcia przez na decyzji o wyborze polisy ubezpieczeniowej. Najważniejsze dla nas hasła, które wystąpią w umowie ubezpieczeniowej, to: co jest przedmiotem ubezpieczenia, suma ubezpieczenia, okres ubezpieczenia, a także (o czym zapomina wiele osób podpisujących po raz pierwszy takie umowy) wyłączenie odpowiedzialności. Sumę ubezpieczenia zawsze ustala ubezpieczający, ale należy pamiętać, aby odpowiadała wartości kosztorysowej bądź odtworzeniowej (metoda obliczeniowa zależy od wyboru ubezpieczyciela). Okres ubezpieczenia waha się od jednego roku do 2-3 lat.

Na forach internetowych, w różnych miejscach Internetu klienci żalą się na trudności z uzyskaniem odszkodowania. Jest tylko jedno wyjście na takie sytuacje: pytania o każdy niejasny zapis umowy. Nie wahaj się pytać! Masz prawo!

About Author: p.w.