Najtańsze ubezpieczenia samochodowe

Najniższa cena ubezpieczenia samochodowego, bez zbędnych formalności, online. Szybki i proste zawarcie umowy ubezpieczeniowej. Najlepsze polisy na auto, szeroki zakres ochrony, odpowiedzialność po stronie ubezpieczyciela, ratalny schemat płatności.

Rodzaje ubezpieczeń

Każdy samochód powinien posiadać ważne ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie to jest obowiązkowe i bez niego żaden pojazd nie może uczestniczyć w ruchu drogowym. Gdyby osoba bez ważnego ubezpieczenia OC uczestniczyła w ruchu i by została poddana rutynowej kontroli drogowej, mogłaby zostać ukarana karą grzywny do 5 tysięcy złotych. Samochód możemy ubezpieczyć także dodatkowymi ubezpieczeniami, którymi są między innymi: ubezpieczenia szyb samochodowych, ubezpieczenia NNW oraz ubezpieczenia AC.

Tanie ubezpieczenie samochodowe – jak znaleźć?

Cena ubezpieczenia samochodowego zależeć może od wielu czynników, począwszy od wybranego zakładu ubezpieczeniowego po zniżki do zakresu ubezpieczenia. Na rynku ubezpieczeń jest ogromna rywalizacja o klienta wśród zakładów ubezpieczeniowych, dlatego też warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie jak największej liczby ofert.

Wybierając zakład ubezpieczeń musimy mieć świadomość, że im firma ma lepszą renomę tym wyższe składki trzeba będzie płacić. Jednak pamiętajmy, że dobra opinia nie wzięła się znikąd. Zakłady te z pewnością są w pełni profesjonalne i oferują bardzo dobrą ochronę. Nie warto wybierać najtańszego ubezpieczenia, jakie uda nam się znaleźć, ponieważ, gdy poniesiemy szkodę lub wyrządzimy szkodę osobie trzeciej może się okazać, że nasze ubezpieczenie nie pokryje kosztów naprawy, gdyż jego zakres nie obejmuje danej ochrony.

Warto pamiętać o tym, że renomowane firmy mające pewną sytuacje na rynku oferują często nowym i obecnym klientom atrakcyjne zniżki, które obniżają cenę naszego ubezpieczenia. Zniżki również mogą dostać osoby za bezszkodową jazdę, a także osoby, które posiadają już jeden ubezpieczony samochód w danym zakładzie ubezpieczeń. Niekiedy firmy ubezpieczeniowe oferują zniżkę za to, że klient zawarł umowę online lub zapłacił za składkę za pomocą karty płatniczej.

Na cenę ma także wpływ to, czy do ubezpieczenia podstawowego postanowiliśmy dokupić także ubezpieczenie dodatkowe. Im więcej dodatkowych ubezpieczeń tym składka się zwiększa. Jednak nie należy się zniechęcać, gdyż wiele firm oferuje atrakcyjne pakiety, w których ujęte jest ubezpieczenie podstawowe oraz wybrane ubezpieczenia dodatkowe. Zaś cena za te pakiety jest stosunkowo niższa.

About Author: p.w.