Najlepsze ubezpieczenie psa

Ubezpiecz swojego czworonoga online bez wizyty w placówce. Ranking ofert ubezpieczeń od następst nieszczęśliwych wypadków dla psów. Czy Twój pies ma polisę? Zatroszcz się o niego! Zabezpieczenie pełnej opieki medycznej dla psa.

W Polsce wciąż dosyć rzadko stosuje się ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie szkód wyrządzonych przez czworonożnego psiego przyjaciela. Najczęściej jest ono łączone z ubezpieczeniami mieszkania, domu czy na życie.

Według MSWiA istnieje podział ras psów na agresywne i pozostałe, co automatycznie nakłada obowiązek posiadania takiego ubezpieczenia przez właściciela psa rasy zaliczonej do kategorii „agresywna”. Są to m.in. amerykański pit bull terier, buldog amerykański, rottweiler, owczarek kaukaski. W Polsce coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenia zwierząt domowych, w tym również psów. Są to przykładowo PZU, Warta, Allianz, Generali, Uniqa, Inter Polska, PTU czy Compensa.

„Cztery łapy” to oferta dostępna dla właścicieli psów proponowana przez PZU. Stanowi ona połączenie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz zwrot kosztów leczenia w nagłym przypadku oraz z powodu nieszczęśliwych wypadków. Uwzględnia także sytuację, kiedy trzeba czworonoga uśpić. Warunkiem kwalifikującym do skorzystania z tej oferty jest dobry stan zdrowia psa oraz jego wiek powyżej 6 miesięcy. „Podaj łapę” to z kolei produkt dostępny w ofercie towarzystwa Allianz. Jest to typowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Zawiera w swoim pakiecie również pomoc prawną dla właścicieli psów. Oferta dostępna w Generali, Warcie i Hestii to dodatkowa opcja przy ubezpieczeniu mieszkania. Dodatkowo Warta oferuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej psów myśliwskich i ras uznanych za agresywne.

Drugą sprawą, którą warto omówić przy ubezpieczeniach psów, jest pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów leczenia naszego zwierzaka. Nowością na rynku ubezpieczeń psów i kotów są produkty ubezpieczeniowe PETSUPPORT wprowadzone przez agencję ubezpieczeniową LYNX na początku listopada 2013 r. Zapewniają one przede wszystkim opiekę weterynaryjną zwierzętom. Najbardziej podstawowy pakiet Basic nie wymaga badań weterynaryjnych naszego ulubieńca i zapewnia ubezpieczenie od nagłych nieszczęśliwych wypadków. Są dostępne również bardziej poszerzone pakiety Standard i VIP, które oferują już pełne ubezpieczenie leczenia czworonoga.

About Author: p.w.