Najlepsze ubezpieczenie motocykla

Najatrakcyjniejsza oferta ubezpieczenia motocykla. Najniższe ceny polis na pojazdy mechaniczne. Korzystne warunki, bezpieczeństwo podczas jazdy. Rzetelny ubezpieczyciel, minimum formalności dla każdego. Tanie ubezpieczenie na nowy i używany motor.

Ubezpieczenie na motocykl

Motocykl, jak każdy inny pojazd mechaniczny, musi mieć ważne ubezpieczenie OC. Bez niego nie ma prawa uczestniczyć w ruchu pojazdów. Jeżeli posiadacz motocykla zdecyduje się na włączenie się do ruchu drogowego bez ważnego ubezpieczenia OC, może liczyć się z karą grzywny, jeżeli doszłoby do kontroli drogowej. Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym.

Ubezpieczenie na motocykl należy wykupić najpóźniej dzień przed dniem zarejestrowania motocykla. Ubezpieczenie OC można poszerzyć o dodatkowe usługi. Między innymi o usługi assistance czy też ubezpieczenie NNW.

Zakres ubezpieczenia na motocykl

Posiadacz ubezpieczenia OC, wraz z dokupioną dodatkową ochroną, może liczyć na pełen zakres usług. Ubezpieczenie motocykla zabezpiecza posiadacza przed dopłatami w razie wypadku. Oferuje zaś swój zasięg usług na całą Europę. W przypadku kradzieży również jest ważna ochrona ubezpieczyciela. Ubezpieczyć możemy również nasz kask, strój czy akcesoria, które bywają często dość drogie. Zabezpieczyć je możemy przed zniszczeniem, uszkodzeniem, albo przed kradzieżą.

Ubezpieczenie motocykla online

Aby ubezpieczyć swój motocykl nie musimy wychodzić nawet z domu. Wystarczy poświęcić kilka chwil na poszukanie kilku odpowiednich ofert dla nas, przeanalizowaniu ich, a następnie wybraniu najlepszego ubezpieczenia, które oferuje nam najlepszy zakres ochrony.

Pomóc nam w tym może porównywarka. Musimy wypełnić formularz, a ona sama wyszuka dla nas ubezpieczenia, z których my możemy wybrać dla nas najlepsze. Pomocą służyć nam także może kalkulator, który wylicza składkę, jaką musielibyśmy płacić wybierając dane ubezpieczenie.

Czynniki wpływające na wysokość składki OC

Doskonale wiemy, że nie ma jednej stałej składki OC, która obowiązywałaby każdego kierowcę. Ilu kierowców tyle też różnorakich cen polis OC. Na jej wysokość mają bowiem niżej podane czynniki:

  1. Wiek kierowcy- ma on bardzo duże znaczenie. Towarzystwa na podstawie statystyk najmłodszych kierowców zaliczają do grupy najwyższego ryzyka. Kierowcy w wieku od 18 do 26 lat to osoby, które są najczęstszymi sprawcami wypadków drogowych. W związku z tym kierowcy z tej grupy wiekowej płacą o wiele wyższe składki niż inni starsi;
  2. Rejon w jakim zarejestrowany jest pojazd- to właśnie strefa regionalna ma wpływ na wysokość składki, bowiem istnieją drogi i miejscowości w których ryzyko kolizji bądź wypadku jest wyjątkowo wysokie.
  3. Szkodowość- istotne jest tutaj od jak dawna kierowca wykupuje polisę i ile w tym okresie wyrządził szkód. Jeśli kierowce cechuje bezszkodowa jazda może on liczyć na maksymalne zniżki.
  4. Przedłużanie polisy u tego samego ubezpieczyciela. Towarzystwa cenią sobie lojalność stałych klientów, dlatego też osoby, które sukcesywnie przedłużają swoje polisy mogą liczyć na promocję.

zobacz: ubezpieczenie motocykla gdzie najlepiej

About Author: p.w.