MTU

MTU, czyli Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA jest najmłodszym ubezpieczycielem w Grupie Ergo Hestia. Jest także drugim, obok STU Ergo Hestia SA, towarzystwem majątkowym działającym w ramach tej Grupiy, swoją siedzibę ma w Sopocie.

Screenshot of www.mtu.pl

MTU swoją działalność operacyjną rozpoczęło w połowie 2002 roku. W 2005 roku osiąganęło najwyższą dynamikę wzrostu spośród wszystkich zakładów ubezpieczeń majątkowych w Polsce. Obecnie MTU plasuje się w pierwszej piątce towarzystw zajmujących się ubezpieczeniami komunikacyjnymi OC na polskim rynku. Moje Towarzystwo Ubezpieczeń od 1995 roku oferuje ubezpieczenia majątkowe.

STU Ergo Hestia S.A., jedno z największych ubezpieczycieli w Polsce, jest jedynym udziałowcem MTU. Hestia jest pierwszym i największym towarzystwem powstałym w warunkach gospodarki wolnorynkowej, czyli po roku 1989. Ergo Hestia to część Grupy Ergo – drugiej co do wielkości firmy ubezpieczeniowej na niemieckim rynku. Ergo obsługuje w sumie prawie 30 milionów klientów w całej Europie. Jej portfel inwestycyjny ma wartość 87 miliardów euro.

Oferta MTU, to pakiety ubezpieczeń: „Mój Samochód” – to tanie odszkodowanie, gwarantujące 24-godzinny serwis; „Mój Dom” – dostępny w dwóch, przejrzystych pakietach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów; „Moje Gospodarstwo” w skład którego wchodzi m.in. OC dla rolnika i ubezpieczenia budynków oraz „Mój Pojazd”. Oferta MTU dostępna jest również online, przez specjalny formularz na stronie firmy, można zgłosić również szkodę.

About Author: p.w.