Korzyści i wady ubezpieczenia przez Internet

Najtańsze ubezpieczenia przez Internet. Szybki zakup ochorny zdrowia, życia, OC, AC, assistance. Dostęp do polisy przez Internet. Najwyższej jakości pakiet medyczny online. Ranking ofert ubezpieczeniowych przez Internet. Sprawdź, czy masz ważną polisę ubezpieczeniową online.

Ubezpieczenia online to sposób coraz częściej wybierany zarówno przez klientów jak i towarzystwa ubezpieczeniowe, zarówno ze względu na wygodę jak i szybkość przeprowadzanych transakcji. Zdecydowanie łatwiej wybrać tzw. gotowe produkty ubezpieczeniowe (ubezpieczenia turystyczne, OC, NNW) aniżeli te, które wymagają bardziej zindywidualizowanego podejścia, jak ubezpieczenie na życie.

Zalety internetowych ubezpieczeń

Zdalna sprzedaż ubezpieczeń zwalnia towarzystwa ubezpieczeniowe z kosztów związanych z utrzymaniem placówek oraz zatrudnieniem pracowników, dzięki czemu mogą one zaoferować klientom bardziej atrakcyjne oferty, co czyni je bezkonkurencyjnymi na rynku. Niższa cena jest oczywiście atutem dla klienta, który musi wykazać się samodzielnością i dzięki temu ma pewność, że przez porównanie wszystkich ofert dostępnych w sieci wybrał tę, która jest dla niego najlepsza.

Ponadto zaletą ubezpieczeń online jest możliwość ich zakupu 24h na dobę, a ochrona będzie obowiązywać już od następnego dnia po opłaceniu składki. Wymagane minimum formalności pozwala na większy komfort zakupu i uniknięcie spotkania z agentem ubezpieczeniowym.

Wady ubezpieczenia przez Internet

To, co dla jednego klienta jest zaletą, dla drugiego może być wadą; dlatego brak bezpośredniego kontaktu z agentem jest dla niektórych osób przeszkodą w wyborze ubezpieczeń przez internet. Bezosobowy charakter tej transakcji może być łagodzony na różne sposoby: kontakt z konsultantem za pomocą komunikatora internetowego, telefoniczne potwierdzenie oferty etc.

Duże znaczenie dla towarzystw działających online mają reklamy, które zachęcają klientów do sprawdzenia ofert; jeśli okażą się one niezgodne z rzeczywistością, wówczas firma szybko traci zaufanie potencjalnych klientów.

Ubezpieczenia przez internet to atrakcyjny wybór dla osób, którym nie jest obca działalność online i chcą sami decydować o tym, co jest dla nich najlepsze. Warto jednak pamiętać, że dla niektórych klientów pomoc wykwalifikowanego konsultanta wciąż pozostaje niezbędna.

About Author: p.w.