Konkurs grantowy Aviva

Screenshot of www.aviva.pl

Zakończyła się druga edycja konkursu grantowego ,,To dla mnie ważne”. Fundacja Aviva przekazała potrzebującym placówkom edukacyjnym oraz społecznym nawet 30 000zł.

Taką kwotę otrzymało między innymi Stowarzyszenie Oświatowe Na Rzecz Dzieci i Młodzieży ,,Równe Szanse”. W Kąkowej Woli, niewielkiej miejscowości mieszczącej się w województwie kujawsko-pomorskim zbudowana zostanie Sala Doświadczania Świata. Dzieci dotknięte upośledzeniem lub autyzmem zostaną w niej objęte specjalistyczną terapią przy użyciu światła, dźwięku oraz zapachów.

Grant od Fundacji Aviva w takiej samej wysokości otrzymają aktywiści z organizacji ,,BEZ BALASTU”, mieszczącej się w Radwanicach w województwie dolnośląskim. Tereny po dawnych PGR-ach zostaną zagospodarowane tak, aby spełnić marzenia dzieci – powstanie tam między innymi mini boisko do gier.

To nie koniec rozstrzygnięć związanych z konkursem ,,To dla mnie ważne”. W Sułkowicach zbuduje się plac zabaw dla najmłodszych, w Mosinie przed szkołą zorganizowany będzie amfiteatr. Orkiestra dziecięca w Dębicy powstanie dzięki zakupowi za pieniądze z fundacji Aviva małych kontrabasów. Specjalny grant przyznano Stowarzyszeniu ,,Czyń Dobro”. Wolontariusze z Wodzisławia Śląskiego otrzymali 20 000 zł na budowę specjalnego placu do zabaw dla dzieci z upośledzeniem umysłowym lub sprawnościowym. Projekt zintegruje także rodziców podopiecznych. Natomiast nagrodę w wysokości 10 000 zł blogerka ze strony Dzieciowo.pl przekazała miejscowości Gaj w województwie mazowieckim. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu informatycznego dla specjalnie potrzebujących dzieci.

About Author: p.w.