Jak wybrać bezpieczenie quada?

Szeroki zakres ubezpieczenie nowego i używanego quada. Darmowy ranking polis ubezpieczeniowych dla posiadaczy quada. Zabezpiecz swoje życie oraz mienie w jednym miejscu. Kompleksowa ochrona – pakiet dla wszystkich zainteresowanych. Niskie składki.

Czterokołowce typu „quady” pojawiły się na polskich drogach w połowie lat 90. Od tamtego czasu pojawiły się problemy, jak sklasyfikować te pojazdy? Do 19 stycznia 2013 r. rejestrowano je jako „motorowery”, „motocykle”, „pojazdy samochodowe inne”, a nawet… „ciągniki rolnicze”.

Czy OC dla quadów jest w Polsce konieczne?

Wraz z początkiem 2013 roku, zmieniły się regulacje dotyczące prawa jazdy, w tym samych quadów. Aby stać się kierowcą quada, w świetle przepisów musisz mieć co najmniej prawo jazdy kategorii A. Aby quady w ogóle mogły poruszać się po drogach (niezależnie od tego czy publicznych czy gruntowych, prywatnych), muszą spełnić szereg wymogów. Przede wszystkim muszą być zarejestrowane, posiadać tablice rejestracyjne oraz posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Umowa zawarta w ramach obowiązkowego OC powinna być zawarta przed wprowadzeniem quada do ruchu. Podpisanie umowy z ubezpieczycielem następuje po rejestracji pojazdu.

Quad jako samochód, quad jako motocykl

Towarzystwa ubezpieczeniowe przeważnie nie mają specjalnych ofert dla quadów. Wyliczając składkę OC, AC i NNW biorą one pod uwagę wiek, stan pojazdu i pojemność silnika, model, markę pojazdu oraz wiek posiadacza i data wydania jego prawo jazdy. Zniżki przysługują kierowcom bardzo rzadko, przeważnie dotyczą osób, które chcą jeszcze ubezpieczyć motocykl. Szukając odpowiedniej oferty dla siebie, warto zwrócić na pojęcia, jakie ubezpieczyciele stosują w umowach: „franczyza” i „wkład własny”. Oznaczają one, że koszty dopiero po przekroczeniu pewnej kwoty będą zwracane. Inna sytuacja, która powinna obudzić naszą czujność, to zapis informujący o braku odpowiedzialności za wypadek mający miejsce na drogach gruntowych, nieutwardzonych. Przy ubezpieczeniu AC raczej nie możemy też liczyć na ochronę przed kradzieżą.

About Author: p.w.