HDI-GERLING

HDI GERLING na polskim rynku ubezpieczeń funkcjonuje od 1989 roku. Początkowo spółka została założona pod nazwą ATU Towarzystwo Ubezpieczeń Turystycznych S.A., w 1995 roku, po uzyskaniu inwestora strategicznego – Gerling-Konzern Allgemeine Versicherungs-AG (GKA). spółka zmieniła nazwę na Gerling Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Screenshot of www.warta.pl

Inwestor to niemiecki ubezpieczyciel zajmujący czołową pozycję na rynku ubezpieczeń. Dzięki niemu spółka uzyskała bardzo dobre wyniki finansowe i poprawiła swoją organizację. Spółka specjalizuje się w szeroko zakrojonych ubezpieczeniach majątkowych, gospodarczych, handlowych i ryzyk z nimi związanych. 30 kwietnia 2006 roku grupę Gerling przejęło Talanx AG. W wyniku czego od grudnia 2006 roku nazwę spółki zmieniono na HDI-Gerling Polska TU S.A.

Produkty na których skupia się firma:

  1. Samochód i kierowca
  2. Dom i mieszkanie
  3. Podróż i wypoczynek
  4. Życie i zdrowie
  5. Emerytura i inwestycje
  6. Firma i bancassurance

Warta w swojej ofercie ma ponad 120 produktów, a jej ubezpieczenia sprzedaje ok. 20 tys. sprzedawców. Jest jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeń dzięki ubezpieczeniom komunikacyjnym i mieszkalnym, a liderem w ubezpieczeniach morskich i lotniczych, w których specjalizowała się na początku swego istnienia i były jej głównym produktem. Warta jako jedyna w kraju podjęła się ubezpieczenia platform wydobywczych i poszukiwawczych złóż ropy.

About Author: p.w.