Europejskie ubezpieczenie

Bezpieczna podróż za granicę z europejskim ubezpieczeniem dla dzieci i dorosłych. Najlepsze warunki, najszerszy zakres ubezpieczenia. Najtaniej na polskim rynku. Wykup indywidualnej polisy europejskiej online. Wyrusz w podróż z zabezpieczeniem w postaci ubezpieczenia od każdego wypadku.

Karta EKUZ

Podróże za granicę czy to w ramach podróży wakacyjnych czy też służbowych powinny być ubezpieczone. Pracodawca powinien pomyśleć o ubezpieczeniu swoich pracowników na zagraniczną podróż. Natomiast głowa rodziny powinna pomyśleć o ubezpieczeniu swojej rodziny na wakacyjny wyjazd. W tym celu istnieje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Karta EKUZ obowiązuje na terenach krajów należących do Unii Europejskiej. Jest dokumentem, dzięki któremu możemy być pewni, że otrzymamy świadczenia zdrowotne, gdyby nastąpiła takowa potrzeba. Zasada otrzymania świadczeń zdrowotnych będzie dla nas taka sama, jak dla obywateli danego państwa, które należy do Unii Europejskiej.

Do kogo skierowana jest karta EKUZ?

Z karty EKUZ mogą skorzystać wszyscy, którzy są ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia, a także członkowie rodziny tych osób. Jednakże każdy członek rodziny powinien posiadać swoją własną kartę EKUZ. Osoby, które wyjeżdżają czasowo i mogą ubiegać się o kartę EKUZ to między innymi osoby, które wyjeżdżają w celach turystycznych, w celu podjęcia studiów, albo w celu podróży służbowej.

O kratę EKUZ mogą się ubiegać także osoby, które planują podróż w celu odwiedzenia rodziny bądź znajomych na terenie państwa należącego do Unii Europejskiej, a także pracownicy, którzy zostali oddelegowani przez swojego pracodawcę na teren kraju Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

About Author: p.w.