Czym jest polisa ślubna?

W Wielkiej Brytanii jedno z towarzystw ubezpieczeniowych zaproponowało swoim klientom skorzystanie z tzw. polisy ślubnej. Jej ochrona trwa 12 miesięcy i dotyczy różnych zdarzeń, które mogłyby spowodować, że przygotowania do ślubu lub same uroczystości weselne będą zepsute. Polisa ta jasno pokazuje, że w dzisiejszym świecie można ubezpieczyć wszystko. Nie warto więc zadawać pytania czy można coś ubezpieczyć – warto sprawdzić natomiast ile ubezpieczenie takie będzie kosztować.

Polisa ślubna jest odpowiedzią na zwiększającą się liczbę zawieranych związków małżeńskich w Wielkiej Brytanii. Warto podkreślić, że odsetek ten rośnie o kilka procent rocznie również w Polsce. Młodzi ludzie nie uważają już, że życie jako singiel jest modne. Coraz częściej czują potrzebę założenia rodziny zamiast robienia kariery. Biznes weselny zaczął więc ponownie się rozkręcać.

Polisa ślubna ubezpiecza przyszłych nowożeńców od poniesienia wydatków, które wiążą się z wystąpieniem zdarzeń mogących zniszczyć przygotowania do ślubu lub samo przyjęcie weselne. Jej ochrona dotyczy najczęściej zdarzeń takich jak: odwołanie uroczystości, rezygnacja z zaliczek wpłaconych organizatorom wesela, uszkodzenie strojów panny młodej, pana młodego, prezentów ślubnych lub obrączek czy wypadku na przyjęciu weselnym, który będzie skutkować utratą zdrowia przez nowożeńców lub ich gości. Polisę taką nabywa się telefonicznie, a jej cena zależy od przyjętego zakresu i wysokości ochrony ubezpieczeniowej – waha się więc od kilkudziesięciu do nawet kilkuset funtów.

About Author: p.w.