AMPLICO-LIFE

Historia spółek, które dziś tworzą MetLife sięga prawie 150 lat. W Polsce, od 1 listopada 2010 roku, MetLife i Amplico działają pod nazwą Amplico Life. Połączenie tych spółek stworzyło pierwsze amerykańsko-polskie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A.

Screenshot of www.metlife.pl

Spółki MetLife obsługują 70 milionów klientów nie tylko w obu Amerykach, swoje usługi świadczą także w krajach Azji i Oceanu Spokojnego oraz Europie. Mogą poszczycić się obsługą 90 spośród 100 największych firm w Stanach Zjednoczonych. Spółka zarządza 9 miliardami złotych aktywów.

Świadczenia

MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. w swojej ofercie ma ubezpieczenia kredytobiorców oraz posiadaczy kart kredytowych, kapitałowe ubezpieczenia na życie oraz zdrowie.

Ubezpieczenia na życie

MetLife zapewnienia bezpieczeństwo finansowe klientom proponując im wciąż poszerzającą się ofertę ubezpieczeń na korzystnych warunkach finansowych. Ubezpieczymy nie tylko siebie, ale także swoje dziecko dzięki pakietowi Bezpieczne Dziecko. Jest to, wraz z Ubezpieczeniem na życie i ubezpieczeniem Ochrona Życia Plus, oferta Ubezpieczenia ochronnego.

Spółka oferuje także ubezpieczenia oszczędnościowe – Życie +, Sukcesor +, Junior +, Senior + oraz Premia +. Są to ubezpieczenia gwarantujące gotówkę dla klientów na wypadek śmierci, choroby, a także zapewniające odpowiedni start w dorosłość dzieciom, czy bezpieczną przyszłość i zabezpieczenie finansowe seniorom. Znajdziemy tu także odpowiednie ubezpieczenia dla inwestycji, wypadków, a także ubezpieczenia zdrowotne.

Fundusze inwestycyjne

MetLife Funduszy Inwestycyjnych lokuje zebrane środki pieniężne w papierach wartościowych i innych prawach majątkowych, działając zgodnie ze Statutem każdego z Funduszy. W skład funduszy inwestycyjnych wchodzą Parasol Krajowy, Parasol Światowy, IKE MetLife Fundusze Inwestycyjne, IKZE MetLife Fundusze Inwestycyjne, PSO Strateg.

AMPLICO PTE

Amplico PTE zajmuje się obsługą Amplico OFE oraz MetLife Amplico DFE. Ich oferta to Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) oraz Indywidualne Konto Emerytalne. IKZE oferuje dodatkową emeryturę, niezależną od ZUS i OFE. Zakładając to konto, liczyć można na ulgi podatkowe, jak i nie płacenie podatku od zysków kapitałowych.

About Author: p.w.