Allianz

Allianz, grupa osiągająca czołową pozycję na rynku ubezpieczeń w wielu krajach, założona została w roku 1890. Niemiecka firma do dziś zdobyła wiele obcych rynków. Od kiedy grupa przejęła Pacific Investment Management Company, stała się jedną z pięciu najlepszych firm świata zajmujących się ubezpieczeniami i aktywami.

Screenshot of www.allianz.pl

Na rynku polskim działa od 1997 stając się jednym z liderów krajowego rynku finansowo-ubezpieczeniowego. Grupa Allianz w swojej ofercie ma ponad 70 ubezpieczeń majątkowych, fundusze emerytalne oraz pracownicze programy emerytalne. Swą ofertę kierują zarówno dla osób prywatnych i ich rodzin, jak i firm – bez względu na ich wielkość – ich baza klientów to ponad 2 miliony klientów indywidualnych i korporacyjnych.

Aktywa Allianz w 2013 roku sięgnęły prawie 15 miliardów złotych, a składki z ubezpieczeń przekroczyły 2,3 miliarda złotych – stawia to firmę wśród czołówki polskich firm ubezpieczeniowych. Jej oferta w kraju to prawie 180 oferowanych produktów przez 5 tysięcy agentów.

Swoją stabilną sytuację na rynku i siłę marki Allianz tworzą dziś cztery spółki:

  • Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A., które oferuje ubezpieczenia majątkowe;
  • Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A. specjalizujące się w ubezpieczeniach na życie;
  • Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska S.A. zajmujące się funduszami inwestycyjnymi;
  • Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska S.A., które prowadzi otwarty fundusz emerytalny.

Allianz Polska współpracuje także Mondial Assistance zajmujący się ubezpieczeniami assistance oraz Euler Hermes – oferujący ubezpieczenia kredytów kupieckich, które również należą do Grupy Allianz.

About Author: p.w.