AIG

AIG Europe Limited to główny dostawca ubezpieczeń w ramach grupy AIG. Towarzystwo AIG to prawie 100 letnie doświadczenie jako światowego lidera w dziedzinie ubezpieczeń osobistych i majątkowych. W roku 1919, w Szanghaju założono agencję ubezpieczeniową o nazwie American Asiatic Underwriters. Dziś firma ta przekształciła się i funkcjonuje jako AIG. Działa w 160 krajach, zatrudniając 62 tysiące pracowników i mając ponad 45 milionów klientów. W Stanach Zjednoczonych jest ona liderem sprzedaży programów emerytalnych i ubezpieczeń, a jej akcje można znaleźć na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tokio oraz Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Screenshot of www.aig.pl

Doświadczenie, globalny zasięg, innowacyjność i przedsiębiorczość firmy zapewnia im wysoką pozycję na rynku ubezpieczeń i miliony zadowolonych klientów. AIG w Europie otrzymało rating „A+” wg. Stadnard and Poor’s, oraz „A” według A.M. Best, Moody’s oraz Fitch – co jest jednym z najwyższych ratingów wśród działających na rynku polskim firm ubezpieczeniowych.

W swojej ofercie ma ubezpieczenia zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Jako jedna z nielicznych firm w kraju oferuje ubezpieczenia dla kobiet w wieku od 20 do 59. lat, na wypadek zdiagnozowania u nich nowotworu.

Oferta AIG to m. in. ubezpieczenia majątkowe i osobowe, ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia kredytów hipotecznych i leasingu samolotów, programy emerytalne, ubezpieczenia techniczne, ubezpieczenia financial lines, ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenia środowiskowe i wiele innych.

About Author: p.w.